Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Głowacki - Briedis. Wiadomo, co sędzia Robert Byrd mówił po ciosie łokciem

"Wstawaj. Jedziemy, wstawaj!" - krzyczał w kierunku leżącego i zamroczonego Krzysztofa Głowackiego sędzia Robert Byrd. Sytuacja miała miejsce tuż po skandalicznym ciosie łokciem Mairisa Briedisa.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Byrd (z prawej) PAP/EPA / Soeren Stache / Na zdjęciu: Robert Byrd (z prawej)

Wielkim antybohaterem pojedynku w półfinale turnieju World Boxing Super Series był sędzia Robert Byrd. Walka zakończyła się w 3. rundzie, ale 74-latek zdążył popełnić kilka rażących błędów. Przez brak reakcji po ciosie Krzysztofa Głowackiego w tył głowy Mairisa Briedisa, Łotysz "odpłacił" się Polakowi nieprzepisowym łokciem prosto w szczękę.

Polak padł na matę, był wyraźnie zamroczony, a sędzia klepnął go w ramię i krzyknął: "Wstawaj. Jedziemy, wstawaj!" Zgodnie z przepisami Byrd powinien dać "Główce" czas na odpoczynek, maksymalnie nawet do 5 minut. Ostatecznie Łotysza ukarał odjęciem jednego punktu. Całą sytuację zobaczysz TUTAJ.

Następnie powiedział pięściarzom, by walczyli czysto i wznowił pojedynek. Briedis błyskawicznie zaatakował Polaka, który przyjął otwartą wojnę. Łotysz kilkukrotnie mocno trafił naruszonego wałczanina, posyłając Polaka na deski.

"Główka" po chwili padł jeszcze raz na deski - 9 sekund po gongu, oznajmiającym koniec rundy. Byrd w całym zamieszaniu nie usłyszał ciągle rozbrzmiewającego sygnału. Krótka przerwa nie wystarczyła Głowackiemu. W 3. rundzie został ponownie znokautowany i sędzia przerwał pojedynek.

"Nie poddam się" - mówił po zakończeniu walki polski pięściarz (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Czy WBSS powinno powtórzyć walkę Briedisa i Głowackiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×