Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. Jest koncepcja pokazowej walki Adamek - Saleta. Borek: Nie ma żadnego problemu

Tomasz Adamek mógłby pożegnać się z kibicami podczas listopadowej gali MB Boxing Night 6. W grę wchodzi jednak raczej krótka walka pokazowa. - Nie sądzę, by Tomek miał w głowie jakąś poważną walkę - przekonuje promotor Mateusz Borek.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Tomasz Adamek WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Adamek

Rok temu, po przegranej walce z Jarrellem Millerem, Tomasz Adamek zapowiedział zakończenie kariery. Były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej ciągle myśli jednak o pożegnalnym pojedynku, po którym mógłby podziękować polskim kibicom. Konkretów na razie nie ma, choć niedawno 42-latek zapowiedział, że może stoczyć taką walkę w listopadzie.

Właśnie wtedy odbędzie się gala Mateusza Borka MB Boxing Night 6 w Dąbrowie Górniczej. - Nie ma żadnej konkretyzacji planów, co do Adamka - przekonuje bokserski promotor w rozmowie z Andrzejem Kostyrą na kanale YouTube'owym "KOstyra SE".

Znany komentator nie ukrywa, że w grę raczej wchodzi walka pokazowa. - Gdyby Tomek realnie myślał o normalnej, nie pokazowej, walce 23 listopada to musiałby najpóźniej w następnym tygodniu przyjechać do Polski i zacząć camp z trenerem Gusem Currenem - przekonuje Borek, dodając, że na dłuższe przygotowania w Polsce i tak nie zgodzi się żona Adamka. - Nie ma zgody w domu na to, by przyjechać na kilka tygodni campu - dodał.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

W takiej sytuacji w grę wchodzi krótka pokazowa walka, na którą Borek jest gotowy się zgodzić. Promotor podał także nazwisko potencjalnego rywala dla Adamka. - Jeśli Adamek zadzwoni do mnie i powie, że chciałby przyjechać do Dąbrowy 23 listopada, założyć rękawice na 3 rundy i z kimś poboksować, nawet z Przemkiem Saletą towarzyską walkę, czy z innym facetem, który już skończył boksować, i będzie szansa zaprosić ministra, kolegów z ringu, prezesa związku, a kibice będą mogli mu zaśpiewać 100 lat, to nie ma żadnego problemu - przekonuje Borek.

Później Andrzej Kostyra jeszcze raz zapytał o ewentualną pokazową walkę na linii Adamek - Przemysław Saleta. - Jakby mieli ochotę. Na tę chwilę nie widzę Tomka w projekcie komercyjnym na 23 listopada - dodał Borek.

Byłoby to drugie starcie na linii Adamek - Saleta. W 2015 r. na gali w Łodzi górą był "Góral". Saleta w przerwie przed 6. rundą poddał się z powodu kontuzji barku.

Szósta gala Borka odbędzie się w Dąbrowie Górniczej 23 listopada. Już wiadomo, że w ringu będzie można zobaczyć: Parzęczewskiego, Wierzbickiego, Jonaka, Szymańskiego oraz debiutującego na MB Boxing Night: Łaszczyka.

Czytaj teżTomasz Adamek: Każdego dnia dziękuje Bogu, że przyjechałem do Ameryki

Czytaj teżTomasz Adamek o życiu na emeryturze. "Żona mnie wynajęła jako kierowcę Ubera"

Chciał(a)byś obejrzeć pokazową walkę Tomasz Adamek - Przemysław Saleta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • OSKAR_B Zgłoś komentarz
  Walka pokazowa z Saletą-bez sensu. Ja bym widział walkę z rywalem o rekordzie dającym szansę na zwycięstwo w ładnym stylu przed czasem. Oczywiście oficjalne 10 rund. Galen Brown
  Czytaj całość
  (44-40-1,28 KO, 1981 rocznik urodzenia), Raphael Butler (35-12-0,28 KO,1984 rocznik urodzenia), Rogelio Omar Rossi(20-8-1,13 KO,1981 rocznik urodzenia) to przypadkowo ,,wyszukani" kandydaci co mogliby w Polsce dać Adamkowi w miarę ,,bezpieczną" walkę.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×