Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Twitter kpi z rywala Artura Szpilki. "Tuiach powinien walczyć z Najmanem"

Artur Szpilka już w pierwszej rundzie pokonał Fabio Tuiacha. Użytkownicy Twittera kpią z rywala polskiego boksera, ale także odnoszą się do zmiany kategorii wagowej przez Szpilkę.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Artur Szpilka Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Artur Szpilka

To był łatwy pojedynek dla Artura Szpilki. Polak w walce wieczoru Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu, już w pierwszej rundzie znokautował Fabio Tuiacha. Szpilka od pierwszego gongu miał dużą przewagę nad rywalem. Był zdecydowanie szybszy, a Włoch nie był w stanie zagrozić polskiemu bokserowi.

Po walce użytkownicy Twittera dyskutowali zarówno o zmianie kategorii wagowej Szpilki, jak i o klasie jego sobotniego rywala. "Ten Fabio to z Najmanem powinien walczyć" - napisał dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Leszek Błażyński.

Szybko zakończona walka, podczas której rywal nie wykazuje chęci do ataków, rozczarowała wiele osób. "Po co organizować takie walki?" - zapytał dziennikarz WP SportoweFakty, Marek Bobakowski

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka zmienia kategorię wagową. "Nie idę bić się z ogórkami. Widzę się wysoko"

Polak z łatwością rozbił rywala. Teraz musi skupić się na zrzuceniu kilogramów, by zmienić kategorię wagową. "To był ostatni kotlet Artura Szpilki na dłuższy czas. Teraz dieta w drodze do cruiser" - napisał Kamil Wolnicki z "Przeglądu Sportowego".

Szpilka w walce z Tuiachem zrealizował swój plan, jakim było zwycięstwo i odbudowanie się po przegranej z Dereckiem Chisorą. "Artur zrobił co miał zrobić. Większa korzyść z powrotu do dyscypliny treningowej niż z walki. Dla niewtajemniczonych: tak miało być" - przekazał były bokser, Maciej Miszkiń.

Wygranej Szpilce pogratulował Łukasz Jurkowski. "Szybko i bezboleśnie. Tak miało być. Pierwszy krok w drodze na salony" - napisał wojownik MMA.

Dalsza kariera Szpilki jest niewiadomą. Bokser nie ukrywa wysokich aspiracji związanych ze zmianą kategorii wagowej. "Szybko, łatwo i dla Artura bardzo przyjemnie. Tak zakończył swoją przygodę z wagą ciężką Artur Szpilka. Pytanie teraz, jak będzie wyglądało zbijanie wagi.. i jakiego Szpilę zobaczymy w cruiser.... Szpila potrafi budować napięcie" - napisał Sebastian Szczęsny z TVP Sport.

Z kolei decyzją o zmianie kategorii zaskoczony był dziennikarz "Super Expressu", Mateusz Fudala. "Mówiąc szczerze, prędzej spodziewałem się przejścia do mma, bądź końca kariery. Świetna decyzja Artura Szpilki o przejściu do cruiser. Wytrwałości i konsekwencji. Może być ciekawie"

Zobacz także:
Boks. Knockout Boxing Night 8. Udany powrót Artura Szpilki. Polak wygrał w 1. rundzie
Boks. Artur Szpilka po zmianie kategorii wagowej. "Następna walka catchweight i kolejny pojedynek mam nadzieję o pas"

Czy Artur Szpilka odniesie sukcesy w niższej kategorii wagowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×