Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Boks. Mariusz Grabowski: Celem organizacja gali w Niemczech

Grupa Tymex Boxing Promotion zamierza poszerzać horyzonty. Promotor Mariusz Grabowski chce w 2020 roku zorganizować pierwszą zawodową galę boksu jego grupy w Niemczech.
Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Gala bokserska Getty Images / Gala bokserska

Oglądaj galę EFM Show!


- Zgłaszają się do nas zagraniczni bokserzy, a Sahan Aybay jest pierwszym, z którym podpisaliśmy zawodowy kontrakt. W 2020 rok chcielibyśmy zorganizować historyczną galę w Niemczech - mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Kilkukrotny medalista Mistrzostw Niemiec w boksie olimpijskim, 24-letni Sahan Aybay ma rekord 9-0, 7 KO na zawodowych ringach. W barwach Tymexu zadebiutuje prawdopodobnie w marcu. Do tej pory toczył po 3 walki w 2016, 2017 i 2018 roku. W kończącym się 2019 nie miał ani jednej, ale obecnie przygotowuje się do polskiego debiutu w klubie Adrenalina Wrocław, gdzie ćwiczy m.in. srebrny medalista MP Seniorów wagi średniej Rafał Wołczecki.

Zobacz także: Boks. Amir Khan o Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr 2. "Zatrzyma go między piątą a siódmą rundą"

- Mamy przykłady polskich bokserów, m.in. Sebastiana Ślusarczyka, pokazujące, że wcale nie jest kolorowo w profesjonalnym pięściarstwie brytyjskim czy niemieckim. Po kilku latach ciężkiej pracy Tymex Boxing Promotion uzyskał renomę solidnej grupy, stawiającej na młodzież i dającej jej szansę zaistnienia w boksie zawodowym. Z Sahanem podpisaliśmy 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata – powiedział promotor Mariusz Grabowski kierujący Tymexem z Marcelem Grabowskim i Mariuszem Konieczyńskim. Sahan Aybay ma żonę Polkę i coraz lepiej mówi po polsku. Niemiecki mańkut w czasach amatorskich wygrał m.in. z Brytyjczykiem Joshem Kelly, tegorocznym pogromcą Przemysława Runowskiego. Jako junior walczył w Polsce, w 2012 roku wygrał Memoriał Leszka Błażyńskiego (w młodzieżowcach zwyciężył w wadze 75kg Tomasz Gromadzki, dziś w Tymexie), a 2013 roku był najlepszy w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły. Sahan Aybay to także były uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

- Jubileuszową walkę zawodową stoczy na gali Tymexu, zresztą mówił, że uważa naszą grupę za najprężniej rozwijającą się w Polsce i o której słyszał pozytywne opinie w Niemczech. Damy mu szansę i zobaczymy jak np. spisze się w naszych walkach weryfikacyjnych z innym bokserami Tymexu. Akurat waga średnia czy super średnia jest u nas ciekawie obsadzona, więc kibice będą mogli przekonać się o klasie sportowej Sahana Aybaya. Kolejnym krokiem będzie organizacja gali w Niemczech -takie są cele i marzenia. Myślę, że realne, ale pod warunkiem, że pozyskamy do współpracy jeszcze 2-3 bokserów z tego kraju - przyznał Mariusz Grabowski.

W kategorii super średniej liderem w serwisie "Boxrec" na polskim ringu jest Robert "Mr. KO" Parzęczewski (24-1, 16 KO), a z Tymexu notowani są także Tomasz "Zadyma" Gromadzki (10-3-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (3-0), czy w średniej Tomasz Nowicki (3-0, 2 KO) i Rafał Pląder (2-0).

- W ostatnim czasie odezwało się do nas kilku interesujących pięściarzy z różnych krajów i kategorii wagowych. Jeśli uda się nam porozumieć w sprawie długoterminowych umów, być może na polskim ringu pojawią się kolejni cudzoziemcy pod szyldem Tymexu. Nie ma nic lepszego niż weryfikacja wewnątrz teamu, a następnie posyłanie w bój najlepszych do silnych rywali - zaznaczył szef Tymex Boxing Promotion.

Zobacz także: Boks. Anthony Joshua nokautował sparingpartnerów przed rewanżem z Ruizem Jr

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (całość): podsumowanie KSW 51, iskry przed walką na KSW 52

Czy pomysł wejścia na Niemiecki rynek jest trafiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×