Boks. Tymex Boxing Night 12. Kapitalny nokaut Damiana Wrzesińskiego, obronił pas

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Damian Wrzesiński
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Damian Wrzesiński
zdjęcie autora artykułu

Podczas gali w Pionkach Damian Wrzesiński (20-1-2) w czwartej rundzie pokonał Otta Gameza (19-3-1). "Wrzos" obronił pas międzynarodowego mistrza Polski wagi lekkiej.

"Wrzos" wyszedł do ringu po sześciu zwycięstwach z rzędu. W tym czasie umocnił swoją pozycję w rankingach, zdobył również międzynarodowy pas mistrza Polski wagi lekkiej. Tytułu tego też bronił w starciu z Wenezuelczykiem. W marcu Damian Wrzesiński pokonał przez decyzję Sergia Puentego.

Dla jego rywala, Otta Gameza, wizyta w Polsce była dopiero trzecią walką zagraniczną. Wcześniej 24-latek bił się wyłącznie w ojczyźnie i w Panamie. W jego bilansie starć brakowało znanych pięściarzy. Spośród wcześniejszych rywali najlepiej prezentował się Luis Alberto Rios, którego Gamez pokonał przez TKO.

Przed walką odegrane zostały również hymn obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" wykonała piosenkarka, Lidia Kopania.

Polak od początku przeważał, był wyraźnym faworytem. W czwartej rundzie dopiął swego i pokonał konkurenta. Trafił bardzo mocnym sierpem, kapitalnie znokautował Wenezuelczyka!

Otto Gamez ma niewiele czasu na odpoczynek. 21 sierpnia ma się zmierzyć z Kikem Martinezem w Hiszpanii. Dalsze plany Damiana Wrzesińskiego nie są jeszcze znane.

Zobacz także: -> Boks. Tymex Boxing Night 12. Marcin Siwy mistrzem Twittera! Kamil Bodzioch padł w pierwszej rundzie -> Boks. Tymex Boxing Night 12. Skandal na gali w Pionkach. Artur Szpilka opluł internautę, który go parodiował -> MMA. KSW 53. Gracjan Szadziński. "Terminator" ze Stargardu Szczecińskiego zapoluje na kolejny nokaut

ZOBACZ WIDEO: MMA. Mateusz Borek opowiada o rozstaniu z KSW. "Przeżyliśmy razem 16 lat i 50 gal. Nie umiem nie być sentymentalny"

Źródło artykułu: