Boks. Andrzej Fonfara z propozycją od byłego rywala. "Wracać czy nie wracać?"

Andrzej Fonfara pokazał prywatną wiadomość od Julio Cesara Chaveza Juniora, który zaproponował mu rewanż za przegraną walkę. "Wracać czy nie wracać?" - zastanawia się polski pięściarz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Andrzej Fonfara Newspix / KAMIL KRZACZYNSKI / Na zdjęciu: Andrzej Fonfara
"Rewanż? 175? (funtów, kategoria półciężka w boksie zawodowym - przyp. red.) Jesteś gotowy mistrzu" - napisał w prywatnej wiadomości do Andrzeja Fonfary (30-5, 18 KO) w mediach społecznościowych Julio Cesar Chavez jr (51-4, 33 KO). "Daj mi 12 tygodni i będę gotowy" - odpowiedział polski pięściarz.

32-latek screen z rozmowy wkleił na Twitterze z pytaniem do internautów: "wracać czy nie wracać?" Przypomnijmy, że Fonfara w lutym zeszłego roku postanowił zakończyć karierę. - Nie mam już serca do boksu - pisał pięściarz, który zamiast sportu wybrał rodzinę i projekty biznesowe.

Niedawno Fonfara założył firmę menadżerską, a jego pierwszym klientem został Michał Olaś, któremu emerytowany pięściarz załatwił debiut w ringu w USA (więcej TUTAJ). Ostatni raz Fonfara w ringu pojawił się w czerwcu 2018 r., gdy wygrał z Ismaylem Sillahem.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). KSW 53. Izu Ugonoh wejdzie do klatki i zadebiutuje na gali KSW 54! "Kontrakt już podpisany"

Do pierwszej walki pomiędzy Fonfarą i Chavezem jr. doszło w kwietniu 2015 roku. Białobrzeżanin w wielkim stylu pokonał byłego mistrza świata WBC w wadze średniej, odnosząc jedno z najważniejszych zwycięstw w historii polskiego boksu. Meksykanin w 9 rundzie po raz pierwszy w karierze padł na deski i po krótkiej przerwie do walki już nie wrócił.

Chavez jr. ostatni pojedynek stoczył w grudniu zeszłego roku, przegrywając z Danielem Jacobsem. Niedawno został zawieszony przez bokserskie federacje na czas nieokreślony za to, że nie zgodził się przejść testu antynarkotykowego po ostatniej walce.

Fonfarę chętnie w ringu ponownie zobaczyłby inny polski pięściarz - Artur Szpilka. "Wracać" - odpowiedział w komentarzu pod screenem kolegi 31-latek.

Czytaj teżBoks. Anthony Joshua skomentował pomysł starcia Tyson - Jones Jr. Odradza im pojedynki z młodszymi pięściarzami

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×