Boks. Knockout Boxing Night 11. Wyniki gali. Ważne wygrane Pawła Stępnia i Adama Balskiego

Po przerwie powróciły gale z cyklu Knockout Boxing Night. W głównych pojedynkach imprezy w Augustowie triumfowali Paweł Stępień, Adam Balski i Kamil Bednarek.

Maciej Szumowski
Adam Balski Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Adam Balski
W walce wieczoru Paweł Stępień pokonał Marka Matyję i został mistrzem Polski w wadze półciężkiej. Szczecinianin przeważał przez całe starcie i "zrewanżował" się za remis z zeszłego roku. Decyzja sędziów była niejednogłośna, co wzbudziło liczne kontrowersje. Punktację 98-93 na korzyść 30-latka z Oleśnicy można odbierać jako kompromitację sędziego.

Po dłuższej przerwie spowodowanej konfliktem promotorskim wrócił Adam Balski. Zawodnik wagi junior ciężkiej wypunktował po sześciu rundach Mateusza Kubiszyna.

W pozostałych pojedynkach triumfowali Kamil Bednarek, Przemysław Zyśk, Damian Kiwior, Denis Krotiuk i Maciej Kiwior.

Wyniki:

Pojedynek o pas mistrza Polski w wadze półciężkiej
Paweł Stępień pok. Marka Matyję przez niejednogłośną decyzję.

Karta główna
Adam Balski pok. Mateusza Kubiszyna przez jednogłośną decyzję.
Kamil Bednarek pok. Bartłomieja Grafkę przez TKO (przerwanie lekarza) po rundzie trzeciej.
Przemysław Zyśk pok. Ivansa Levickisa przez jednogłośną decyzję.
Damian Kiwior pok. Oktaviana Gratiiego przez jednogłośną decyzję.
Denis Krotiuk pok. Sylwestra Bidzińskiego przez TKO (uderzenia), runda 2.
Maciej Kiwior pok. Macieja Ficnera przez jednogłośną decyzję.

-> Artur Szpilka szlifuje formę w górach. "Całą rodzinką zaliczyliśmy Śnieżkę"
-> Face-to-face na miarę pandemii koronawirusa. Pięściarze spojrzeli sobie w oczy przez... szybę
-> MMA. FEN 29. Kamil Kraska rywalem Piotra Golona
-> Walki na gołe pięści. BKFC 11. Wyniki gali. Szybki nokaut, 45 sekund w walce wieczoru

Czy oglądasz gale bokserskie Knockout Boxing Night?