Tymex Boxing Night 20. Wrzesiński zdobył pas. Rywal poddał się

Damian Wrzesiński (24-2-2, 7 KO) wywalczył pas międzynarodowego mistrza Polski kategorii junior półśredniej. "Wrzos" na gali Tymex Boxing Night 20 w Dzierżoniowie pokonał przed czasem Michaela Dufka (34-23-2, 22 KO).

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Damian Wrzesiński WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Damian Wrzesiński
Wrzesiński w pełni kontrolował pojedynek z doświadczonym Czechem. Dufek w siódmej rundzie padł na deski po akcji Polaka. To był początek końca pięściarza z Pragi. Ostatecznie nie wyszedł on do dziewiątego starcia.

Damian Wrzesiński wygrał 24. pojedynek w zawodowej karierze. Pierwotnie jego rywalem w Dzierżoniowie miał być Robin Zamora. Wierny kibic Lecha Poznań zdobył kolejny pas do swojej kolekcji. Wcześniej wywalczył tytuł mistrza Polski w wadze lekkiej.

Po zwycięstwie "Wrzos" zaapelował do kibiców o wsparcie zbiórki na rzecz 9-letniego chłopca z Jarocina. Część prowizji ze sprzedaży biletów przeznaczy na jego leczenie (siepomaga.pl - Franek Piętka).

Wygrana z Dufkiem to pierwszy krok do realizacji ambitnych planów polskiego pięściarza. Przed jubileuszową galą Tymex Boxing Night Wrzesiński wyznaczył, co chce osiągnąć do końca 2022 roku.

- Chcę wspiąć się do pierwszej 10 rankingu europejskiego i zdobyć któryś z interkontynentalnych pasów największych federacji WBA, IBF, WBO lub WBC. W przyszłym roku chciałbym wygrać z nr 2 na liście EBU Belgiem Franceso Paterą lub byłym mistrzem świata amatorów, będącym wysoko w kontynentalnym rankingu Włochem Domenico Valentino - mówił.

Zobacz także:
-> KSW wpiera Ukrainę. Wspaniały gest i sankcja wobec Rosji
-> Narkun był bezradny. To była totalna dominacja Phila De Friesa [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: Co za nokaut w Warszawie! Rywal padł niczym rażony piorunem
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×