KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rosjanin wybrany na prezesa ważnej organizacji. Minister Putina już mu pogratulował

Umar Kremlew został ponownie wybrany prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (IBA). Dostał już gratulacje od ministra sportu Rosji, ale za samym działaczem ciągnie się wątpliwa przeszłość. Rosyjska propaganda już wykorzystuje wybór Kremlewa.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Umar Kremlew Getty Images / Umar Kremlew / Na zdjęciu: Umar Kremlew
24 lutego i napaść Rosji na Ukrainę zmieniła podejście do Rosjan w większości dyscyplin. Ci w wielu przypadkach byli wykluczani z rozgrywek sportowych albo nie mogli występować pod swoją flagą. Tym bardziej zaskakuje więc ostatnia informacja ze świata boksu.

Umar Kremlew, który piastował stanowisko prezesa IBA od 2020 roku, został wybrany na drugą kadencję przez aklamację. Wszystko to dlatego, że... nie miał kontrkandydata. Rosjanin został wybrany na czteroletnią kadencję.

Jego jedyny oponent Holender Boris van der First został pozbawiony możliwości uczestnictwa w wyborach z powodu naruszenia statutu organizacji. Był oskarżony o prowadzenie kampanii poza okresem wyborczym. Holender złożył już apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

ZOBACZ WIDEO: Brutalny nokaut. Cios idealny! "Skleił się z twarzą!"

Za Kremlewem ciągnie się nieciekawa przeszłość nawet sprzed tegorocznej inwazji. Proponował ukraińskim gwiazdom: Ołeksandrowi Usykowi oraz Wasylowi Łomaczence zmianę barw na rosyjskie. Do tego podróżował do okupowanego Krymu na organizowane tam zawody.

Rosyjska machina propagandowa nie była w stanie odpuścić sobie takiej okazji i wykorzystuje tę sytuację do celów propagandowych. Minister sportu Oleg Matytsin pogratulował działaczowi. - Gratulacje dla Umara Kremlewa za wybór na prezesa IBA. Wsparcie dla niego na zjeździe świadczy o wysokim autorytecie w światowym boksie i efektywnej pracy jako szef organizacji - powiedział państwowej agencji TASS.

- To bardzo ważne, że jego reelekcja przypada na ciężkie czasy dla rosyjskiego sportu. Jestem pewny, że pod przywództwem Kremlewa IBA będzie się skutecznie rozwijać - zakończył Matytsin.

Czytaj więcej:
Odważne zdjęcie Brodnickiej wzbudziło ogromne emocje
Sensacja w wadze ciężkiej. Pogromca Wacha lepszy od mistrza olimpijskiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×