Już wszystko jasne. Adam Kownacki poznał rywala i termin walki

Adam Kownacki początkowo miał walczyć z Dereckiem Chisorą, ale z tego nic nie wyszło. Polak jednak w końcu dowiedział się, kto będzie jego kolejnym przeciwnikiem.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Adam Kownacki Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Kariera Adama Kownackiego znalazła się na ostrym zakręcie po dwóch porażkach z rzędu z Robertem Heleniusem. Polak musi wrócić na zwycięską ścieżkę, jeżeli chce jeszcze stoczyć upragnioną walkę o mistrzostwo świata. Wydawało się, że na przełamanie dostanie słynnego rywala.

"Babyface" był bliski pojedynku z Dereckiem Chisorą, ale z tego nic nie wyszło. Szybko jednak znaleziono mu innego przeciwnika. Już oficjalnie potwierdzono, że Polak spotka się w ringu z Alim Erenem Demirezenem.

To 32-letni pięściarz z Turcji. "The Icemen" do tej pory wygrał szesnaście walk i jedną przegrał. Co ciekawe, w tym roku stoczył już dwa pojedynki i pokonał Kevina Johnsona oraz Geralda Washingtona.

W przeszłości Demirezen pokonał dwóch Polaków. Sergieja Werwejko posłał na deski przed czasem, a z Kamilem Sokołowskim zwyciężył przez decyzję sędziów. Jedynej porażki doznał z Efem Ajagbą.

Kownacki będzie się bić z tureckim pięściarzem 30 lipca. Gala odbędzie się hali Barclays Center w Brooklynie.

Polak otrzymał wielki cios. Nie będzie hitowej walki >>

Promotor mocno o freak fightach. "Demoralizacja i dewastacja w wielu obszarach" >>

ZOBACZ WIDEO: "Chciałbym tę walkę zobaczyć". Mamed Chalidow po raz pierwszy ocenił walkę Pudzianowski - Materla
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×