Nie żyje Emilio Correa. Był wybitnym sportowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / INDER / Emilio Correa
Twitter / INDER / Emilio Correa
zdjęcie autora artykułu

Zmarła legenda kubańskiego boksu. Emilio Correa miał 71 lat. W swojej karierze zdobywał złote medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

"Jego śmierć wywołała żałobę w kubańskim sporcie" - poinformował Kubański Komitet Olimpijski po smutnej informacji na temat Emilio Correi.

Ten był bokserem wybitnym. W 1972 roku w Monachium sięgnął po olimpijskie złoto. Dwa lata później okazał się bezkonkurencyjny podczas mistrzostw świata w Hawanie.

Correia zmarł w poniedziałek 11 marca. Miał 71 lat. Informację potwierdzili członkowie rodziny oraz Narodowy Instytut Sportu (INDER).

- Wiadomość o śmierci mistrza olimpijskiego, świata i panamerykańskiego, wielkiego wśród wielkich, boli - przyznał prezes instytutu Osvaldo Vento Montiller, cytowany przez cubadebate.cu.

"Jego styl i wyniki naznaczyły epokę" - napisano z kolei na platformie X w kondolencjach skierowanych do rodziny i jego przyjaciół.

Warto dodać, że w ślady wybitnego ojca poszedł Emilio Correa Bayeux. 38-letni Kubańczyk w 2008 roku w Pekinie zdobył tytuł wicemistrza olimpijskiego.

Zobacz także: Gamrot oddał szacunek rywalowi. Zaapelował do mistrza UFC Ogłoszono decyzję ws. Joanny Jędrzejczyk. Wszyscy wstali z miejsc

Źródło artykułu: WP SportoweFakty