Oficjalnie. Adamek poznał kolejnego rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu Tomasz Adamek
Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

31 sierpnia podczas gali FAME 22 na PGE Narodowym w Warszawie kolejny pojedynek stoczy Tomasz Adamek. Były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej zmierzy się z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim.

W 2024 r. Tomasz Adamek po dłuższej przerwie powrócił do sportu, stoczył dwie walki bokserskie w oktagonie. W lutym wygrał z Mamedem Chalidowem (na gali KSW Epic), zaś w maju nie dał szans Patrykowi "Bandurze" Bandurskiemu (na FAME 21).

Już wcześniej wiadomo było, że "Góral" stoczy następny pojedynek na gali FAME 22, która odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie 31 sierpnia. Tajemnicą pozostawało jedynie nazwisko przeciwnika.

W poniedziałek wszystko stało się jasne. Rywalem Adamka będzie Kasjusz "Don Kasjo" Życiński, który podobnie jak "Bandura" wywodzi się z freak fightów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Rajskie wakacje reprezentanta Polski

"Kasjusz jest uważany za jednego z lepszych, jak nie najlepszych freaków w boksie. To będzie z pewnością jego najważniejsza walka! Znany ze swojego ciętego języka Życiński ma przed sobą bardzo ciężkiego rywala, lecz jak wszyscy wiemy, on kocha ciężkie wyzwania…" - czytamy w komunikacie organizacji Fame MMA.

Adamek i Życiński stoczą pojedynek bokserski na dystansie 4 rund, po 3 minuty każda.

Tomasz Adamek to jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii. Zdobył pas mistrza świata w wadze półciężkiej oraz junior ciężkiej. Próbował także sięgnąć po tytuł w wadze ciężkiej, ale w 2011 r. przegrał przed czasem z Witalijem Kliczką we Wrocławiu.

Z kolei "Don Kasjo" ma za sobą karierę w boksie amatorskim, w 2014 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Polski (kat. 81 kg). Wielką popularność dały mu freak fighty, walczył na galach Fame MMA oraz Prime Show MMA (w różnych formułach, głównie w boksie, ale także kick-boxingu i MMA). Ostatni pojedynek stoczył w kwietniu 2024 r., pokonując na gali Prime 8 Arkadiusza Tańculę.

Czytaj także: Adamek zareagował na zaczepki Najmana. "Klauni są w cyrku" Czytaj także: Dodatkowe pieniądze dla Adamka za walkę w Fame MMA

Źródło artykułu: WP SportoweFakty