Pięściarska matura "Szczurka" Łaszczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W piątkową noc niepokonany polski bokser Kamil Łaszczyk przystąpi do najtrudniejszego testu w karierze. W Chicago "Szczurek" zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Danielem Diazem.

Pochodzący z Wrocławia Łaszczyk (15-0, 7 KO) jest coraz bliższy walki o mistrzostwo świata kategorii piórkowej (limit wagowy 57,1 kg). W najnowszym rankingu World Boxing Organization Polak, który dzierży tytuł Interkontynentalny, zajmuje wysokie trzecie miejsce. Diaz (20-5-1, 14 KO) może być więc trampoliną do naprawdę wielkich wyzwań. Jest tylko jedno "ale"...

Reprezentant Nikaragui bije na głowę 23-latka pod względem ringowego doświadczenia. Na zawodowstwie jest siedem lat dłużej, przeboksował o wiele więcej rund, a w swoim CV ma chociażby pojedynek o prestiżowy tytuł mistrzowski. W 2011 roku Diaz w Japonii przegrał z Kokim Kamedą i marzenia o pasie czempiona prysły. W czerwcu ubiegłego roku "El General" odprawił Roberta Marroquina (ówczesny bilans 23-2).

W komputerowym rankingu portalu boxrec.com Łaszczyk zajmuje 98. miejsce na świecie, będąc zdecydowanie najlepszym piórkowym w ojczyźnie. Notowania byłego pretendenta wciąż pozostają wysokie i piastuje on 52. lokatę w tym samym zestawieniu. Aktualnym mistrzem WBO jest Orlando Salido (40-12-2, 28 KO). Meksykanin 1 marca skonfrontuje się z Wasylem Łomaczenką (1-0, 1 KO) - ukraińskim gwiazdorem boksu olimpijskiego, dwukrotnym mistrzem olimpijskim, dopiero stawiającym pierwsze kroki na zawodowstwie.

Szybkość i dynamika to niezaprzeczalne atuty Łaszczyka

Jednym z głównych organizatorów eventu w Chicago jest firma Iron Mike Productions - twarzą tej spółki jest legendarny Mike Tyson. Za transmisję na terenie Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna będzie duża stacja telewizyjna ESPN, prowadząca cykl "Friday Night Fights".

Podczas imprezy w "Wietrznym Mieście" zobaczymy również Patryk Szymański (9-0, 4 KO). Kolejny z pięściarzy grupy Global Boxing zarządzanej przez Mariusza Kołodzieja  spotka się między linami z Danielem Hicksem (5-4, 3 KO). "The Punisher" przegrał tylko raz przed czasem, więc 20-latek z Konina powinien nastawić się na sześciorundowy sprawdzian.

W sobotę za sprawą grupy Tymex Boxing Promotion Mariusza Grabowskiego boks zawodowy ponownie zawita do Pionek. Główną atrakcję wieczoru stanowił będzie występ wracającego po porażce z Rafałem Jackiewiczem Michała Żeromińskiego (5-1, 1 KO). Kolejny start zaliczy ponadto uznawany za duży talent wagi junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (5-0, 4 KO). 22-latek sparował ostatnio u boku Mateusza Masternaka, a tym razem przyjdzie mu stawić czoła odpornemu Andrzejowi Witkowskiemu (9-9, 4 KO).

Języczkiem u wagi kameralnej gali powinien być pojedynek Michała Gerleckiego (2-0, 1 KO). Doświadczony i utytułowany na krajowym podwórku amator ma za zadanie rozprawić się z Michałem Szebestikiem (1-5-1). Gerlecki w ubiegłym roku debiutował wśród zawodowców, a zrobił to w imponujący i godny odnotowania sposób. Zobaczcie jeden z najefektowniejszych nokautów 2013 roku.

Końcowa akcja od 6:44

Piątek, 7 luty UIC Pavilion, Chicago, USA

Kamil Łaszczyk (15-0, 7 KO) vs Daniel Diaz (20-5-1, 14 KO), 10 rund Patryk Szymański (9-0, 4 KO) vs Daniel Hicks (5-4, 3 KO), 6 rund Retransmisja gali w Orange Sport w sobotę o 20:15 Sobota, 8 luty

Hala Sportowa, ul. Sosnowa 3, Pionki

Michał Żeromiński (5-1, 1 KO) vs Andriej Hramyka (10-9-3, 9 KO) Nikodem Jeżewski (5-0, 4 KO) vs Andrzej Witkowski (9-9, 4 KO) Michał Gerlecki (2-0, 1 KO) vs Michał Szebestik (1-5-1) Ewa Brodnicka (2-0) vs Pavla Votavova (0-6)

Źródło artykułu:
Komentarze (3)
BobbyGunn
6.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tylko stream albo retransmisja w Orange  
GKM_owiec
6.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
gdzieś to można obejrzeć w TV?  
BobbyGunn
6.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ostatnimi czasy wszyscy liczyli na Masternaka, Szpilkę (wiadomo jak się to kończyło). Może Łaszczykowi uda się zawojować świat, szybki to on jest. A ten nokaucik końcowy to z przytupem galantym Czytaj całość