Boks. Tego nikt się nie spodziewał! Mairis Briedis musi walczyć z Krzysztofem Głowackim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Edijs Palens / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem
Newspix / Edijs Palens / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem
zdjęcie autora artykułu

Świetną informację przekazał promotor Krzysztofa Głowackiego Andrzej Wasilewski. Mairis Briedis musi znowu zmierzyć się z polskim pięściarzem.

W tym artykule dowiesz się o:

Ten tydzień jest wyjątkowy dla Krzysztofa Głowackiego. Kilka dni temu dowiedział się, że zmierzy się z Ilungą Makabu, a stawką tego pojedynku będzie mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Na tym jednak nie koniec świetnych wieści.

Boks. "W Afryce jeszcze nie byłem". Krzysztof Głowacki o walce o pas WBC >> W końcu zapadła decyzja ws. jego poprzedniej walki z Mairisem Briedisem, którą "Główka" przegrał w skandalicznych okolicznościach. Federacja WBO nakazała Łotyszowi ponowne wejście do ringu z naszym rodakiem.

Głowacki przegrał z Briedisem 15 czerwca w Rydze w ramach półfinałowej walki turnieju WBSS. Ich starcie jednak wywołało ogromne oburzenie, bo wiele błędów popełnił sędzia Robert Byrd. Nie widział on m.in. ewidentnych fauli ze strony łotewskiego pięściarza. Z tego powodu obóz Polaka złożył oficjalny protest.

Wygląda na to, że sprawa w końcu ma swój finał. Na razie jednak nie wiadomo, czy czerwcowa walka zostanie uznana za nieodbytą. Pewne jednak jest, że na razie nie odbędzie się finał WBSS w kategorii junior ciężkiej, w którym Briedis miał walczyć z Yunierem Dorticosem.

Boks. Protest TVP Sport w sprawie walki Głowackiego przyniósł skutek. Publiczny nadawca dostanie zwrot pieniędzy >> Co ciekawe, kilka dni wcześniej Telewizja Polska także ugrała swoje ws. wspomnianej walki. Organizatorzy zwrócą TVP pieniądze za transmisje trzech ostatnich gal. Wówczas dyrektor Marek Szkolnikowski dodał, że publiczna stacja nie pokaże najbliższych dwóch gal WBSS. To jednak może się zmienić w związku z nakazem powtórzenia walki Głowacki - Briedis.

Aktualizacja

Zrobiło się wielkie zamieszanie. Decyzja o ponownej walce Głowackiego z Briedisem została cofnięta, o czym poinformował dziennikarz Przemek Garczarczyk.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najciekawsze akcje gali FEN 26

Źródło artykułu: