Beneil Dariush - Arman Tsarukyan typy na walkę 02.12.2023 | Grudniowy powrót UFC

Pierwsza gala UFC w grudniu będzie jednocześnie pierwszą od marca, która odbędzie się w Teksasie. Jako walkę wieczoru wybrano starcie, w którym wystąpią Beneil Dariush i Arman Tsarukyan. Typy bukmacherów wskazują tutaj wyraźnego faworyta.

Patryk Jurys
Patryk Jurys
Typy na UFC Archiwum prywatne / Typy na UFC

Beneil Dariush - Arman Tsarukyan typy i najciekawsze oferty bukmacherskie


W nocy z soboty na niedzielę polscy fani mieszanych sztuk walki będą śledzić galę UFC Fight Night. Walką wieczoru będzie pojedynek Beneila Dariusha z Armanem Tsarukyanem w wadze lekkiej.

Dopiero drugi raz w historii areną zmagań UFC będzie kompleks Moody Center w Teksasie, więc żaden z zawodników nie miał jeszcze okazji tutaj walczyć. Typerzy mocno faworyzują Tsarukyana, co zresztą widać po kursach bukmacherskich. Nieco bardziej doświadczony jest jednak Dariush, co warto uwzględnić przy obstawianiu tej walki.

Beneil Dariush - Arman Tsarukyan kto wygra - kursy bukmacherskie

Kursy ewidentnie stoją po stronie reprezentanta Armenii. Przy zwycięstwie Tsarukyana widnieje wartość 1.36, co sugeruje, że bukmacherzy spodziewają się jego wygranej. Z kolei kurs na Dariusha wynosi 3.15, więc zawodnik pochodzący z Iranu jest stawiany w pozycji underdoga przed tym pojedynkiem.

Typ na faworyta będzie tutaj niezłą opcją, ale jedynie w połączeniu z innym zdarzeniem, bo jako pojedynczy kurs na kuponie nie przyniesie zbyt wysokiej wygranej.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02.12.2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Kurs na brak nokautu

Obaj zawodnicy stoczyli już ponad 20 walk w zawodowym MMA. Na ringach UFC częściej jednak występował Dariush. Ma on tyle samo walk zakończonych nokautem lub technicznym nokautem, co Tsarukyan. W obydwu przypadkach ponad 30% ich pojedynków na galach UFC kończyło się przed czasem i ostatnie występy Irańczyka i Ormianina zostały rozstrzygnięte przez TKO.

Statystyka pokazuje, że częściej ich walki kończą się decyzją sędziów lub poddaniem, więc typ na brak nokautu z kursem 1.75 byłby całkiem niezłym rozwiązaniem na walkę wieczoru.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02.12.2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Pewny typ na więcej niż dwie rundy

Jeżeli weźmie się pod uwagę trzy ostatnie walki obu panów (łącznie 6 pojedynków), tylko jedna z nich zakończyła się przed drugą rundą. Choć kursy tego nie pokazują, można się tutaj spodziewać dość wyrównanego pojedynku, który potrwa nieco dłużej.

Typ na powyżej 2,5 rundy ma kurs na poziomie zaledwie 1.40, ale ma wysokie szanse powodzenia i sprawdzi się na dłuższych kuponach związanych z dzisiejszą galą UFC.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02.12.2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Zestawienie zawodników przed typowaniem Beneil Dariush - Arman Tsarukyan


Beneil Dariush zakończył w czerwcu swoją świetną passę ośmiu zwycięstw z rzędu, która trwała od 2018 roku. Z kolei Arman Tsarukyan od czasu swojej porażki z Gamrotem w czerwcu ubiegłego roku walczy mniej widowiskowo, ale za to bardzo skutecznie.

Dla zawodnika z Armenii będzie to już trzecia walka w ciągu 12 miesięcy, co dowodzi, że dobrze czuje się fizycznie. Warto zapoznać się ze statystykami obydwu zawodników, zanim postawi się ich bezpośrednie starcie w UFC.

Beneil Dariush Zawodnik Arman Tsarukyan
34 lata Wiek 27 lat
Iran Narodowość Armenia
178 cm Wzrost 170 cm
77 kg Waga 77,5 kg
183 cm Zasięg 184 cm
22-5-1 Rekord MMA 20-3
16-5-1 Rekord UFC 7-2

Beneil Dariush - Arman Tsarukyan gdzie oglądać?

Walka wieczoru na kolejnej gali UFC Fight Night, tak jak i cały event będzie transmitowana na kanale Polsat Sport. Początek pojedynku Beneila Dariusha z Armanem Tsarukyanem szacuje się na godzinę 3:30 w nocy z soboty na niedzielę.

Oczywiście wszystko zależy od wcześniejszych walk, niemniej polscy fani MMA muszą się liczyć z pobudką nad ranem, jeżeli planują obejrzeć na żywo starcie Irańczyka z reprezentantem Armenii.

Kto wygra walkę

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×