Do rywalizacji w Sarajewie przystąpiło aż czternaście drużyn mieszanych. Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci Polski, którzy do Bośni pojechali w składzie: Victoria Sitkiewicz, Kalina Ejsmont, Mateusz Chojnowski i Arkadiusz Ościk.
Uczestników podzielono na dwie grupy - w obu z nich znalazło się po siedem zespołów. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Następnie po dwie najlepsze ekipy uzyskiwały awans do fazy finałowej.
Czytaj także: Drugie miejsce polskiej sztafety mieszanej w short tracku na EYOF w Sarajewie
Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia - gromiąc Chorwację aż 15:3. Następnie Biało-Czerwoni uporali się ze Słoweńcami. W fazie grupowej doznali tylko jednej porażki, w czwartej serii spotkań ulegając reprezentacji Szwajcarii.
ZOBACZ WIDEO Serie A: gol Łukasza Teodorczyka! Polak dał wygraną Udinese [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
Drugie miejsce w grupie oznaczało awans do półfinału. W nim reprezentacja Polski zmierzyła się z Wielką Brytanią. Pojedynek od początku układał się pod dyktando rywali, którzy ostatecznie wygrali 8:2, a następnie wywalczyli złote medale.
W spotkaniu o trzecie miejsce Polacy walczyli z Węgrami. Pojedynek ten zakończył się porażką 3:10, co w konsekwencji dało Biało-Czerwonym czwarte miejsce w EYOF. Wynik ten uznany został za spory sukces.
Czytaj także: Monika Skinder zdobyła złoto Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w sprincie!
W Olimpijskim Festiwalu Młodzieży reprezentanci Polski wywalczyli łącznie pięć krążków - dwa złote, srebrny i dwa brązowe, co dało ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Aż trzy razy na podium stanęła biegaczka narciarska Monika Skinder.
Wyniki reprezentacji Polski na EYOF w Sarajewie:
I kolejka: pauza
II kolejka: Chorwacja - Polska 3:15
III kolejka: Polska - Słowenia 8:6
IV kolejka: Polska - Szwajcaria 2:10
V kolejka: Norwegia - Polska 5:6
VI kolejka: Niemcy - Polska 3:8
VII kolejka: Polska - Włochy 8:4
Półfinał: Wielka Brytania - Polska 8:2
Mecz o 3. miejsce: Polska - Węgry 3:10
Klasyfikacja końcowa turnieju curlingu na EYOF:
1. Wielka Brytania
2. Szwajcaria
3. Węgry
4. Polska
5. Dania
6. Niemcy
7. Rosja
8. Włochy
9. Czechy
10. Słowenia
11. Turcja
12. Norwegia
13. Austria
14. Chorwacja