W lidze już wszystko jasne. Decydował ostatni mecz

Dobiegły końca rozgrywki na najwyższym poziomie Polskiej Ligi Curlingu. Wśród mężczyzn zwyciężyła warszawska drużyna MCC Stych, a wśród kobiet łódzki zespół POS Rybicka.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
zwycięzcy curlingowej Ekstraligi Materiały prasowe / MCC Stych / Na zdjęciu: zwycięzcy curlingowej Ekstraligi
Do ostatniego meczu trwała rywalizacja o zwycięstwo w męskich rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu. Szansę na wyprzedzenie warszawskiej drużyny MCC Stych miało jeszcze łódzkie POS Telak.

W decydującym starciu stołeczni zwyciężyli jednak 7:3 i tym samym zgarnęli złote medale. Mistrzami zostali Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński oraz Bartosz Łobaza. Zrewanżowali się tym samym łodzianom za porażkę w ubiegłym roku.

Jednocześnie ekipa MCC Stych potwierdziła, że jest faworytem do zwycięstwa w Turnieju o Puchar PKFC, który wyłoni jednocześnie reprezentację na mistrzostwa Europy. Podium uzupełniło AZS Hertman.

Wśród kobiet zmagania toczyły się pod dyktando łódzkiej drużyny POS Rybicka. W całych rozgrywkach zespół ten przegrał tylko jedno spotkanie - z MCC Lipińska, w dodatku dopiero po tzw. shoot-oucie (wcześniej był remis).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: miss mundialu nie daje o sobie zapomnieć. Co za zdjęcia!

Triumfatorki występowały w zestawieniu: Zuzanna Rybicka, Karolina Startek, Katarzyna Grzelka, Magdalena Włodarczyk oraz Adela Walczak. One również są faworytkami do wyjazdu na mistrzostwa Europy. Srebro w lidze wywalczyło MCC Lipińska, a brąz MCC Schroeder.

W sezonie 2022/2023 rozegrane zostaną jeszcze zmagania w Polskiej Lidze Curlingu Par Mieszanych. Duety rywalizować będą w dniach 11-12 marca oraz 15-16 kwietnia w hali Curling Łódź.

Czytaj także:
"Dramatyczne posunięcie". Norwegowie obawiają się Kubackiego
Na takie informacje ws. Stocha czekaliśmy. Legendarny trener nie ma wątpliwości

Czy interesujesz się curlingiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×