Dobry mecz i awans Krzysztofa Ratajskiego! Udany rewanż za MŚ!

Krzysztof Ratajski awansował do II rundy darterskiego turnieju Cazoo Masters w Milton Keynes. "Polski Orzeł" pokonał Walijczyka Jonny'ego Claytona 6-3. To wyrównanie najlepszego osiągnięcia Polaka w karierze w tych zawodach.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / Simon O’Connor/PDC / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Obaj gracze spotkali się ze sobą w grudniu w III rundzie Mistrzostw Świata. Wtedy - w systemie setowym - 4:2 wygrał Walijczyk. To on był faworytem w tej parze. Wszak po światowym czempionacie był sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w rankingu PDC Order of Merit podczas gdy Polski Orzeł zajmuje 24. pozycję.

Z drugiej strony w ostatnim czasie Jonny Clayton raczej nie błyszczał formą. Zresztą także w Alexandra Palace, nawet mimo porażki, Ratajski miał prawo czuć niedosyt, bo "The Ferret" był w jego zasięgu. Wtedy zawiodła skuteczność Polaka na podwójnych.

Darter z Warszawy piątkowe spotkanie zaczął jednak bardzo dobrze. Najpierw wygrał swój licznik, a potem przełamał przeciwnika nie dopuszczając go w ogóle do tego, by podszedł do tarczy i zaliczył finisz w drugim legu i już zyskał przewagę. Później Polak jej już tylko pilnował.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

W odróżnieniu od meczu na Mistrzostwach Świata, tym razem "The Polish Eagle" bardzo dobrze spisywał się na wartościach podwójnych. Zazwyczaj schodził na swoje ulubione D16 lub D8 i trafiał je za pierwszym lub drugim razem.

Kluczowe dla losów spotkania były legi ósmy i dziewiąty. W ósmej partii Ratajski dwa razy rzucił 140 punktów i raz 180, a w następnej partii raz jeszcze popisał się "maxem" i po raz drugi w tym spotkaniu wygrał rundę, którą zaczynał przeciwnik.

W II rundzie Krzysztof Ratajski zmierzy się ze Szkotem Peterem Wrightem, który aktualnie w światowym rankingu PDC Order of Merit zajmuje ósmą pozycję. Mecz rozegrany zostanie w sesji popołudniowej (rozpoczynającej się o 13:45 polskiego czasu) jako trzeci w kolejności. Można się więc spodziewać tego spotkania około 15:30.

Wyniki I rundy Cazoo Masters 2024:

Dirk van Duijvenbode - Ryan Searle 6:5
Jonny Clayton - Krzysztof Ratajski 3:6
Dave Chisnall - Martin Schindler 6:1
Damon Heta - Gabriel Clemens 6:2
Dimitri Van den Bergh - James Wade 6:1
Chris Dobey - Andrew Gilding 6:3
Joe Cullen - Josh Rock 6:4
Stephen Bunting - Ross Smith 6:5

Pary 1/8 finału (sesja popołudniowa 3 lutego)
Danny Noppert - Dave Chisnall
Rob Cross - Damon Heta
Peter Wright - Krzysztof Ratajski
Gerwyn Price - Joe Cullen

Pary 1/8 finału (sesja wieczorna 3 lutego)
Nathan Aspinall - Dirk van Duijvenbode
Luke Humphries - Stephen Bunting
Michael van Gerwen - Chris Dobey
Michael Smith - Dimitri Van den Bergh

Czytaj też: Od takiej sumy może zakręcić się w głowie. Za triumf zgarnął fortunę

Czy Krzysztof Ratajski przejdzie do III rundy Mastersa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×