Dart. Krzysztof Ratajski przed szansą na życiowy sukces. W tle wysoka pula nagród

Krzysztof Ratajski znalazł się w gronie ośmiu najlepszych zawodników podczas mistrzostw świata w darcie. Polak jest o krok od strefy medalowej. Ma także szanse na sporą nagrodę finansową.

MK
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Mistrzostwa świata w darcie odbywają się na przełomie grudnia i stycznia. Do rywalizacji przystąpił Polak Krzysztof Ratajski, który po niezwykle dramatycznym meczu awansował do ćwierćfinału.

W 1/4 finału rywalem Polaka będzie Anglik Stephen Bunting. Ich mecz odbędzie się w piątek, 1 stycznia około godz. 13:00. Walka toczy się nie tylko o medale, ale także o spore gratyfikacje finansowe.

W puli nagród znajduje się 2,5 mln funtów, co w przeliczeniu daje około 13 mln złotych. Ratajski, który gra od II rundy, zarobił już 50 tys. funtów.

Jeżeli w piątek pokona niżej rozstawionego Buntinga, otrzyma 100 tys. funtów. Mistrz świata zarobi łącznie 500 tys. (około 2,5 mln złotych), a wicemistrz połowę tej kwoty.

Pojedynek Krzysztof Ratajski - Stephen Bunting pokaże na żywo TVP Sport. Zwycięzca awansuje do półfinału, natomiast pokonany pożegna się z turniejem.

Czytaj także:
Coś niesamowitego! Krzysztof Ratajski w ćwierćfinale mistrzostw świata! "Wojna nerwów" to mało powiedziane
Krzysztof Ratajski w drodze po marzenia. Polak powalczy o ćwierćfinał mistrzostw świata!

ZOBACZ WIDEO: Zmiana pokoleniowa w polskim sporcie? "Świątek, Zmarzlik i Błachowicz przerośli swoich mistrzów"
Czy Krzysztof Ratajski awansuje do półfinału MŚ w darcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×