Mistrz Świata już za burtą. Dwóch Anglików i dwóch Szkotów w grze o tytuł

To było długie granie do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Za nami ćwierćfinały Mistrzostw Świata PDC w darta. Z turniejem pożegnał się broniący tytułu Walijczyk - Gerwyn Price.

Krzysztof Sędzicki
Gerwyn Price Materiały prasowe / Sportklub / Gerwyn Price
Rozstawiony z numerem 1 lider rankingu PDC Order of Merit w 1/4 finału wpadł na znakomicie spisującego się Anglika - Michaela Smitha. Turniejowa "9" cztery razy musiała odrabiać straty, gdyż pierwszego, trzeciego, piątego i siódmego seta wygrywał jego rywal. Mało tego, Gerwyn Price w ósmym secie miał lotkę meczową na 5:3, ale nie trafił D20 ani D10, choć kilkanaście minut wcześniej udało mu się zakończyć lega dziewiątą lotką.

31-letni Smith w półfinale zmierzy się z rodakiem, Jamesem Wadem. Rozstawiony z numerem 4 zawodnik nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem w ćwierćfinale Mervyna Kinga, któremu nie pozwolił ugrać nawet seta.

Nieco więcej działo się w starciu Luke'a Humphriesa z Garym Andersonem. Początkowo uchodzący za faworyta Szkot miał problem ze skutecznym rzucaniem wartości podwójnych i po czterech setach w Alexandra Palace był remis 2:2. Później jednak dwukrotny mistrz świata wrzucił wyższy bieg i wygrał trzy kolejne partie.

Zanim kibice w Londynie zobaczyli hitowe starcie Price-Smith, rozgrzali ich Peter Wright i uchodzący za jedną z rewelacji turnieju, Callan Rydz, który w światowym rankingu zajmuje 36. pozycję, ale w tych mistrzostwach świata pokonał już m.in. Nathana Aspinalla czy Alana Soutara.

Anglik prowadził już w tym meczu 2:0, 3:1 i 4:3, ale biorąc pod uwagę fakt, że Wright już w tym turnieju odwracał niekorzystny dla siebie rezultat, to jeszcze nic nie znaczyło. Wicelider światowego rankingu doprowadził do remisu, ale wiele razy obaj gracze niezwykle przeżywali swoje niecelne próby. W ostatniej partii Rydz był już mocno podłamany i ostatecznie przegrał 0-3, a w całym meczu 4:5.

Półfinały MŚ odbędą się w niedzielny wieczór. Michael Smith zmierzy się z Jamesem Wadem, a Peter Wright z Garym Andersonem. Rywalizacja toczyć się będzie do sześciu wygranych setów. Triumfatora turnieju poznamy w poniedziałek.

Przypomnijmy, że niestety Krzysztof Ratajski udział w tej edycji mistrzostw zakończył już na drugiej rundzie po porażce z Irlandczykiem Stevem Lennonem (więcej TUTAJ).