Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wyjątkowy spektakl po raz pierwszy w Polsce! Amatorzy stawią czoła zawodowcom

Takiego widowiska w naszym kraju jeszcze nie było! W dniach 13-14 sierpnia amatorzy i zawodowcy zmierzą się w jeździe bokiem na specjalnym torze w centrum Katowic. Zwycięzca Red Bull Car Park Drift reprezentować będzie Polskę w Arabii Saudyjskiej.

MF
Michael Reiljan podczas Red Bull Car Park Drift w Estonii Materiały prasowe / Jaanus Ree/ Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Michael Reiljan podczas Red Bull Car Park Drift w Estonii

W sercu Katowic, na położonym między NOSPR i Spodkiem wielkim parkingu (Katowicka Strefa Kultury), odbędą się wyjątkowe zawody - Red Bull Car Park Drift. Światowa seria po raz pierwszy zawita do Polski. Krajowa czołówka, jak i amatorzy zmierzą się w nietypowym formacie, który można określić jako precyzyjny drift na specjalnym torze przeszkód.

Przejazdy pojedynczych zawodników będą oceniane na podstawie precyzji pokonywania toru, dynamiki przejazdu, zaangażowania w atakowanie przeszkód. Ale sędziowie będą przyznawać też punkty m.in. za stylowy wygląd samochodu. Dla wielu amatorów będzie to jedyna możliwość rywalizacji z zawodowcami, jak równy z równym.

A stawka jest wysoka! Najlepszy podczas polskiego przystanku zostanie reprezentantem naszego kraju w międzynarodowym finale w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez

Red Bull Car Park Drift to zawody, które zadebiutowały w 2008 roku, a 13-14 sierpnia 2022 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Impreza jest otwarta dla każdego kto ma umiejętności driftowe i samochód umożliwiający jazdę bokiem (napęd na tył, zamontowaną szperę i minimum 150 KM).

Pełen regulamin imprezy znaleźć można na www.redbull.pl/carparkdrift.
Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Turcji. Fot. Red Bull Content Pool Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Turcji. Fot. Red Bull Content Pool
Zawodnicy nie startują w parach, a tor pokonują pojedynczo. Pierwszego dnia zawodów odbędą się kwalifikacje. Do finału będzie mogło dostać się 20 najlepszych. Sędziowie oceniać będą m.in. poprawność, czystość i dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, ogólne umiejętności driftowe, a także elementy, które stanowią o atrakcyjności tego sportu, jak: dym z opon czy wygląd auta.

Red Bull Car Park Drift to wydarzenie dostarczające emocji także kibicom - zarówno bezbłędne przejazdy, które budzą podziw i pokazują kunszt zawodnika, ale i spektakularne porażki stanowić będą o atrakcyjnym widowisku, nawet dla tych, którzy z driftem na co dzień nie mają nic wspólnego.

Ideą zawodów jest możliwość rywalizacji niezależnie od budżetów, w atrakcyjnym formacie, z utalentowanymi zawodnikami na poziomie krajowym i międzynarodowym. Podczas polskiego przystanku uczestnicy będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie marki MILWAUKEE® - producenta bezprzewodowych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Partnerami Red Bull Car Park Drift są także DJI, Garmin oraz gospodarz - Miasto Katowice. Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/carparkdrift
Fot. Red Bull Content Pool Fot. Red Bull Content Pool
Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×