Siedmiu liderów tabeli? Za nami szalony początek Ultraligi!

Długo oczekiwany dziewiąty sezon Ultraligi powrócił na antenę Polsat Games. W najważniejszych polskich rozgrywkach League of Legends bierze udział dziesięć najlepszych drużyn z naszego kraju, a także regionu bałtyckiego, Gruzji, Ukrainy i Izreala.

 Redakcja
Redakcja
gracze Alior Bank Team Materiały prasowe / Na zdjęciu: gracze Alior Bank Team
Wśród uczestników znajdziemy zarówno stałych ultraligowych bywalców (Illuminar Gaming, Team ESCA Gaming czy Komil&Friends) jak i nowe organizacje, które w offsezonie trafiły na nasze podwórko. Mowa tu o włoskiej organizacji Exeed Esports, młodym projekcie GrypcioCraft i Alior Bank Teamie, który wcześniej był doskonale znany jako AGO ROGUE.

W tym roku po raz pierwszy byliśmy świadkami rozgrywkowego supertygodnia, w trakcie którego zostały rozegrane aż trzy kolejki meczowe. Emocji nie brakowało, byliśmy świadkami zarówno pozytywnych zaskoczeń jak i rozczarowań, czas więc na podsumowanie.

Ocena tabeli jest… cóż, niejednoznaczna. Na pierwszym miejscu z wynikiem 2:1 znajduje się bowiem aż siedem drużyn. Jedynie KnF oraz Exeed nie zdołało wygrać żadnego spotkania, a Illuminar zgromadziło na swoim koncie zaledwie jedno “oczko”.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Warto tu wspomnieć o wysokiej formie zawodników Alior Bank Teamu, którzy pierwsze dwa mecze musieli rozegrać bez swojego podstawowego zawodnika, Damiana “svnsa” Klejca. Mimo wpadki w meczu z ESCA podopieczni Jakuba “bezuma” Iwanickiego w trzecim dniu już w podstawowym składzie zdołali pokonać faworyzowane Zero Tenacity, które w tym sezonie stworzyło skład oparty o trzech zawodników z Korei. Tym samym prognozowany aktualnym mistrzom “perfect split” zakończył się zanim na dobre się rozpoczął.

A co czeka nas w kolejnych spotkaniach? O tym przekonamy się już w najbliższy wtorek i środę - transmisja Ultraligi rusza od 16:40!

Czytaj także:
Wirtualny 24-godzinny wyścig Le Mans wyłącznie w Sportklubie!
Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski wyróżnieni. Polacy w prestiżowym gronie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×