ESL mistrzostwa Polski: Team Ascent pewnie zwyciężył w starciu z Fake Teamem

Kolejne starcie w ramach 16. sezonu ESL mistrzostw Polski miało przynieść wiele odpowiedzi. Naprzeciw siebie stanęły dwie stosunkowo nowe drużyny złożone ze starych wyjadaczy, gdzie górą okazał się być Team Ascent, który pokonał swojego rywala 2:0.

Bartłomiej Kuczyński
rywalizacja zawodników w esporcie Materiały prasowe / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: rywalizacja zawodników w esporcie
Już od początku widać było głód zwycięstwa po stronie Ascent. Agresywna gra w dżungli ze strony Bolszaka spowodowała, że drużyna raz po raz zdobywała kolejne obiekty na mapie. Przewaga nieustannie rosła, a Fake Team wydawał się nie mieć specjalnie odpowiedzi na zagrywki rywala. Dobitnie pokazał to Baron, który został zrobiony bez większych problemów przez Team Ascent już w 21. minucie gry. Od tego momentu ta drużyna potrzebowała zaledwie siedmiu minut, aby spustoszyć bazę przeciwnika i zamknąć grę, pewnie wygrywając w pierwszym starciu z Fake Team.

Drugie spotkanie przyniosło jeszcze szybszy koniec gry i jeszcze więcej niespodzianek. Bubnik2, grający na topie w Fake Teamem wyciągnął Garena, natomiast bucu grający na środkowej alejce z Teamem Ascent zdecydował się wybrać Talona, gdzie oba czempiony są dość niestandardowym wyborem w turniejach. I to właśnie ten Talon zadecydował głównie o rezultacie gry. Jego nieustające rotacje po mapie dały drużynie do dziesiątej minuty aż pięć zabójstw, a w ciągu pięciu minut zdobyła ich jeszcze więcej. W pewnym momencie na jej koncie pojawiło się aż czternaście zabitych przeciwników, co dało mu ogromną przewagę w przedmiotach. Pomimo błędów rotacyjnych, które wykorzystała drużyna Bubnika, dysproporcja w złocie była zbyt duża i tuż po 20. minucie rywale mieli już zrobionego Barona Nashora. Chwilę później było po wszystkim - szybka akcja na środkowej alei zamknęła grę i na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla Teamu Ascent z Kubonem na czele.

Jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli okazję zobaczyć kolejne mecze w ramach ESL mistrzostw Polski. Szata Maga podejmie ProXima Gaming, natomiast zmagania w ramach pierwszej kolejki zakończą Team Same Mordeczki w meczu z Delusionem Teamem Black. Stream z meczu będzie dostępny pod tym linkiem, a więcej informacji na temat samej inicjatywy można zdobyć [urlz=http://pro.eslgaming.com/polska/]tutaj.

[/urlz]ZOBACZ WIDEO Cosplay sposobem na życie. "Przyjemna praca i przyjemne hobby"
Czy Team Ascent będzie w stanie zawalczyć o pozycję lidera?