Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Paweł Fajdek pojawi się na finałach E-AMPów. Zaprezentuje rzut... komputerem

Paweł Fajdek, mistrz świata w rzucie młotem, a także miłośnik gier komputerowych, będzie w sobotę gościem specjalnym Akademickich Mistrzostw Polski w esporcie. Organizatorzy zapowiadają, że w czasie imprezy Fajdek zaprezentuje rzut... komputerem.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Paweł Fajdek Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Paweł Fajdek

W ten weekend o medale drugiej edycji Esportowych Akademickich Mistrzostw Polski, tak zwanych E-AMPów, będzie walczyć 52 studentów z jedenastu uczelni. "Dyscypliny" są trzy - Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 19.

Do turnieju finałowego zakwalifikowali się studenci z Uniwersytetów Gdańskiego, Łódzkiego i Rzeszowskiego, Politechniki Wrocławskiej, Poznańskiej i Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Turniej finałowy odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo przy ulicy Modlińskiej 6D.

- Esport jest dla nas nowym wyzwaniem, dyscypliną wymagającą dotarcia do grupy docelowej, która dotąd nie była kojarzona z aktywnością fizyczną, a raczej stawiana do niej w opozycji. My w esporcie widzimy więcej szans niż zagrożeń i chcemy aktywnie włączyć się w organizację rozgrywek esportowych dla środowiska akademickiego - mówi Mariusz Walczak, wiceprezes Zarządu Głównego AZS do spraw Rozwoju.

Walczak zapowiedział, że AZS planuje zachęcać miłośników esportu do zdrowych nawyków. - Planujemy wdrażać szereg działań profilaktycznych i edukacyjnych zachęcających graczy do wprowadzenia w życie zdrowych nawyków, czyli aktywności fizycznej, diety, regeneracji, czy poprawnej postawy przy komputerze - dodał.

Wydarzenia na ekranach komentować będzie dobrze znany w środowisku esportowym komentator Maciej "Sawik" Sawicki. Paweł Fajdek będzie gościł na E-AMPach w sobotę, razem z innym znakomitym polskim lekkoatletą, rekordzistą kraju w rzucie oszczepem Marcinem Krukowskim. Obaj nie ukrywają, że lubią spędzać wolny czas na graniu w esportowe gry.

- Gry komputerowe to moje hobby, któremu poświęcam czas głównie w czasie wolnym podczas zgrupowań. W gronie lekkoatletów mamy sporo fanów gier, więc FIFA, czy CS są częstym tematem naszych wieczorów - przyznaje Fajdek.

Fajdek i Krukowski rozegrają pokazowe partie w FIFA i Counter Strike, a także zmierzą się z profesjonalnymi graczami. Mistrz świata w rzucie młotem ma zaprezentować także coś specjalnego - rzut... komputerem. Ten pokaz zapowiada się spektakularnie, pytanie, jak zakończy się dla komputera.

Inauguracja wydarzenia w sobotę o godz. 9:30 i w niedzielę o 8:30. Na uczestników czekają medale oraz nagrody finansowe i rzeczowe, a także miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliwość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

Harmonogram rozgrywek E-AMP 2018:

Sobota, 1 grudnia
League of Legends: I półfinał godz. 10-13, II półfinał godz. 14-17, finał godz. 18-21

Niedziela, 2 grudnia
FIFA 19: I półfinał 09-10, II półfinał 10:30-11:30, finał 11:45-12:45
Counter-Strike: Global Offensive: I półfinał 13:30-16:30, II półfinał 17-20, finał 20:30-23:30

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. Te liczby robią ogromne wrażenie

Czy interesujesz się rozgrywkami esportowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś komentarz
  znalazłem ciekawostkę: "W 1986 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w Rzucie Karłem. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się drużyna angielska. Na zawodach w Wielkiej Brytanii w
  Czytaj całość
  2002 r. miał miejsce najdłuższy rzut karłem, Jimmy Leonard rzucił Lennym “Olbrzymem” na odległość 335 cm".
  • yes Zgłoś komentarz
   "Zaprezentuje rzut... komputerem" - musi pojawić się/przypomnieć poza sezonem letnim. Mówili kiedyś: "co z oczu to i z serca" ;)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×