WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Paweł Fajdek gościem studentów-esportowców. Komputerem rzucił na medal

Studenci kilkunastu polskich uczelni walczyli o medale akademickich esportowych mistrzostw, a mistrz świata Paweł Fajdek rzucał komputerem do celu. Tak wyglądała druga edycja popularnych E-AMPów.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Paweł Fajdek

W miniony weekend w finałach Esportowych Akademickich Mistrzostw Polski 52 studentów z jedenastu uniwersytetów rywalizowało w trzech grach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 19.

Do turnieju, który rozegrano w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo, zakwalifikowali się zawodnicy z Uniwersytetów Gdańskiego, Łódzkiego i Rzeszowskiego, Politechniki Wrocławskiej, Poznańskiej i Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Gościem specjalnym imprezy był mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, miłośnik gier komputerowych, przede wszystkim Counter Strike'a.

- Gry komputerowe to moje hobby, któremu poświęcam czas głównie w czasie wolnym podczas zgrupowań. W gronie lekkoatletów mamy sporo fanów gier, więc FIFA czy CS są częstym tematem naszych wieczorów - mówił utytułowany zawodnik jeszcze przed wizytą na E-AMPach. W czasie swojej wizyty na akademickich mistrzostwach Fajdek, któremu towarzyszył inny świetny polski lekkoatleta, rekordzista kraju w rzucie oszczepem Marcin Krukowski, podjął się niezwykłego wyzwania - rzutu komputerem do celu. Jak zwykle spisał się na medal - trafił w sam środek przygotowanej specjalnie na tę okoliczność tarczy. Sprzęt, z którego skorzystał, rozleciał się na kawałki. Ci, którzy w tym miejscu chcieliby oskarżyć Fajdka o bezsensowną destrukcję, powinni wiedzieć, że zastępujący młot komputer był starą, niedziałającą maszyną.

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek gościem E-AMPów. Rzucał komputerem do celu

- Miło było spotkać się z naprawdę dobrymi graczami, bo poziom rozgrywek był wysoki, a przy okazji sam mogłem sobie pograć - mówił Fajdek, który na E-AMPach rozegrał z Krukowskim pokazowe partie w FIFA i Counter Strike, a także sprawdził się w rywalizacji z profesjonalnymi esportowcami. Rzucanie komputerem do celu również przypadł mu do gustu.

- Fajny pomysł i cieszę się, że dostałem okazję, by trafić. W świecie organizuje się bardzo wiele dziwnych rzutów, rzuca się tuńczykiem, drewnianymi balami i tak dalej, więc na esportowej imprezie rzut komputerem jest jak najbardziej na miejscu - żartował trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem.

W rywalizacji najlepszych studentów esportowców zwyciężyli reprezentanci Politechniki Gdańskiej (League of Legends), Warszawskiej Szkoły Filmowej (FIFA 19) i Uniwersytetu Rzeszowskiego (CS:GO).

- Cieszymy się, że druga edycja E-AMP cieszyła się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem graczy. Staraliśmy się, by podczas wydarzenia nie zabrakło działań profilaktycznych i edukacyjnych, które miały zachęcić uczestników do postawy tzw. zdrowego gracza. Staramy się wypracować pozytywny wzorzec zawodnika, sekcji, drużyny, czy reprezentacji esportowej, który będziemy promować zarówno w naszej społeczności jak i wśród coraz szerszej grupy odbiorców internetowych rozgrywek - mówi Mariusz Walczak, wiceprezes do spraw rozwoju Zarządu Głównego AZS.

Klasyfikacja medalowa E-AMPY 2018

League of Legends
1. "Lwy" (Politechnika Gdańska)
2. "Inżynierzy" (Politechnika Wrocławska)
3. "AGHresorzy" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

FIFA 19
1. "Ambros" (Warszawska Szkoła Filmowa)
2. "Gabriel" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. "BoGyyS" (Uniwersytet Łódzki)

Counter Strike: Global Offensive
1. Team Przypadek (Uniwersytet Rzeszowski)
2. NieUGięci (Uniwersytet Gdański)
3. NINJA (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych)

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy interesujesz się rozgrywkami esportowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×