CS:GO: GCM. Illuminar Gaming - Sprout. IHG zwycięża w wielkim finale!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Turniej Games Clash Masters
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Turniej Games Clash Masters
zdjęcie autora artykułu

Lepszego debiutu na lanie w barwach nowej drużyny "Innocent" i spółka nie mogli sobie wyobrazić! Gracze Illuminar Gaming pewnie pokonali w finale Games Clash Masters Sprout i zostali mistrzami gdyńskiego turnieju!

W tym artykule dowiesz się o:

Wielki finał Games Clash Masters rozpoczął się od Mirage, czyli wyboru Sprout. Niemcy nieźle rozpoczęli grę na swojej mapie, gdyż na przerwę schodzili prowadząc 10:5. To jednak była za mała przewaga, aby powstrzymać Illuminar Gaming, gdy to oni przeszli na faworyzowaną stronę antyterrorystów. 11:3 i w sumie 16:13 sprawiło, że to Polacy cieszyli się z triumfu na pierwszej mapie.

Czytaj także: V4 Future Sports Festival 2019. Virtus.pro i adwokacik w grze o półfinały

Illuminar ruszyło za ciosem i otworzyło Overpassa wygrywając aż 5 pierwszych rund i to pomimo tego, że grało po stronie terrorystów, czyli teoretycznie trudniejszej. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić rywale i na przerwę to oni schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc 9:6. W roli antyterrorystów jednak IHG nie pozostawiło wątpliwości, kto jest tego dnia lepiej dysponowany. Choć trzeba przyznać, że przez chwilę było nerwowo. W pewnym momencie bowiem to Sprout prowadziło już 14:12 i brakowało im jednej rundy, aby wyrównać stan gry. "STOMP" i spółka wytrzymali jednak ciśnienie i pewnie wygrali 4 ostatnie rundy, triumfując 16:14.

Czytaj także: League of Legends: EU Masters. Za nami faza grupowa. Oba polskie zespoły awansowały do play-offów

Trzecią planszą był Train, czyli ponownie wybór Sprout. IHG niesione entuzjazmem po dwóch wygranych mapach od początku ostro ruszyło na rywali, wygrywając 3 otwierające rundy. I choć Niemcy zdołali wyrównać, to Illuminar szybko ponownie zaczęło budować przewagę. Do przerwy polska formacja prowadziła 9:6. Kłopoty zaczęły się po zmianie stron. Sprout bardzo dobrze weszło w mecz jako terroryści wygrywając aż 6 rund i wychodząc na prowadzenie 12:9. Wtedy jednak nastąpił przełom. IHG wygrało 7 rund z kolei i mogło wznieść ręce w geście triumfu. 16:12 i 3:0 w całym meczu. Polacy w imponującym stylu zwyciężyli turniej Games Clash Masters!

Klasyfikacja końcowa GCM:

1. Illuminar Gaming - 50 000 dolarów 2. Sprout 20 000 dolarów 3-4. Aristocracy, FURIA 10 000 dolarów 5-6. Berlin International GamingDreamEaters 3 000 dolarów 7-8. x-kom AGO, Syman Gaming 2 000 dolarów

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Źródło artykułu: