LoL. Misja wykonana. AGO Rogue w fazie głównej EU Masters!

Zadanie nie było łatwe, ale całe szczęście zakończyło się happy endem. AGO Rogue, po wyrównanej batalii, pokonało włoskie Outplayed i awansowało do głównej fazy letniego EU Masters 2021.

Bartłomiej Bukowski
gracze AGO Rogue Materiały prasowe / Na zdjęciu: gracze AGO Rogue
Rok czasu to w League of Legends naprawdę sporo. Niemal równo 11 miesięcy temu świętowaliśmy triumf AGO Rogue w turnieju European Masters, by teraz do ostatnich chwil drżeć o to, czy "Łotrzyki" awansują do fazy głównej turnieju.

AGO bowiem, z powodu nieco gorszych wyników na krajowym podwórku, musiało walczyć o awans do EU Masters przez play-iny. W nich jednak "Sinmivak" i spółka udowodnili, że słabsza dyspozycja to już melodia przeszłości.

Najpierw, w zmaganiach grupowych, polska formacja zajęła 2. miejsce, ustępując tylko mousesports po przegranym tie-breakerze, a eliminując akademię Teamu Vitality oraz czeską eSubę.

Los AGO rozstrzygnąć miał się w meczu ze zwycięzcami grupy C - włoską formacją aNc Outplayed. Początek decydującego spotkania nie zapowiadał jednak sukcesu. Akademia Rogue dość gładko przegrała po półgodzinnej rozgrywce. Wśród "Łotrzyków", choć wiele rzeczy nie funkcjonowało, to od samego początku ze świetnej strony pokazywał się Damian "Lucker" Konefał. ADC AGO dał sygnał, że tego dnia może pociągnąć zespół.

To co nie udało się polskiemu marksmanowi w pierwszej grze, to doszło do skutku w kolejnej potyczce. AGO wyciągnęło wnioski z pierwszej mapy i już na start zbanowało rywalom Seraphine, którą świetnie pokazał się "Dehaste", a także Xin Zhao, którym polską formację nękał "Lotus23".

Odpowiednia taktyka w fazie draftu zdała egzamin. Tym razem to "Łotrzyki" od początku nadawały rytm grze, konsekwentnie budując swoją przewagę i wyrównując stan gry po niemal 40 minutach. Wszystko zatem rozstrzygnąć miała 3. mapa.

Na niej ponownie AGO nie pozwoliło rywalom na podjęcie Seraphine oraz Xina. Mimo to lepiej starcie rozpoczęło Outplayed, które w 5. minucie przelało pierwszą krew. Po dość wyrównanym starcie, z lekkim wskazaniem na Włochów, to jednak AGO Rogue przejęło inicjatywę. Błyszczał przede wszystkim "Chres", który swoim Twisted Fate'em był dosłownie wszędzie na mapie. Po 28. minutach walki, "Sinmivak" wraz z kolegami zdołali sforsować struktury rywali i wysadzić ich Nexus.

Dzięki wygranej 2:1 AGO Rogue dołączyło do PDW oraz Illuminar Gaming, które z urzędu miały zagwarantowane miejsce w fazie głównej EU Masters. Początek zmagań 30 sierpnia.

Wow. Robert Lewandowski na równi z Messim i Ronaldo?!