CS:GO. Pewna wygrana x-kom AGO w ESEA Premier

x-kom AGO kontynuuje dobrą formę w ESEA Premier. Po zwycięstwie w meczu otwarcia z LDLC, teraz "Jastrzębie" w pokonanym polu zostawiły Endpoint.

Bartłomiej Bukowski
Karol 'rallen' Rodowicz Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol 'rallen' Rodowicz
"Jastrzębie" w ostatnich dniach zwyciężają wszystko jak leci. Po trzech wygranych z rzędu w turnieju IronWar, teraz kontynuują dobrą passę w ESEA Premier.

"Furlan" i spółka w 2. rundzie zmagań stanęli naprzeciwko brytyjskiego zespołu Endpoint. Obie drużyny zwyciężyły swoje mecze, choć także obie straciły w nich po jednej mapie, zwycięzca, przynajmniej na chwilę, mógł zostać samodzielnym liderem grupy B.

Tę szansę lepiej wykorzystały "Jastrzębie". Polacy od samego początku pokazali swoją wyższość. Po wygranej 16:12 na Vertigo, które było wyborem rywali, następnie dobrze pokazali się w roli terrorystów na mapie de_ancient. Drużyna "rallena" na przerwę schodziła prowadząc 10:5, dzięki czemu w roli CT musiała tylko dopełnić dzieła. Ostatecznie drugą połowę udało się zremisować 6:6 i zapewnić sobie wygraną.

Endpoint natomiast musi poważnie popracować nad odzyskaniem dawnego blasku. Brytyjczycy wyraźnie zaczynają odczuwać brak "meziiego", który dołączył do Fnatic. Dzień wcześniej formacja przegrała bowiem także z mocno przeciętnym APEKS.

x-kom AGO - Endpoint 2:0 (16:12, 16:11)

LEC. To on przesądził o porażce G2? "Może powinien wybrać dobrego bohatera"