Towarzysko: Porażka Turcji

Przygotowująca się do Mistrzostw Europy reprezentacja Turcji w towarzyskim meczu piłkarskim przegrała 2:3 z Urugwajem. Samo spotkanie było dość ciekawe. Do przerwy co prawda padł wynik remisowy 1:1, ale ostatecznie goście zdołali rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść.

Adam Kiołbasa

Już w 13. minucie prowadzenie objął zespół z Europy, bowiem na listę strzelców wpisał się Turan. Jeszcze przed przerwą jednak z rzutu karnego do wyrównania zdołał doprowadzić Suarez. Po zmianie stron na 2:1 dla Turcji podwyższył Nihat. Ostatnie słowo należało jednak do reprezentacji z Ameryki Południowej, którzy ponownie wyrównali za sprawą Suareza, a następnie o ich triumfie przesądziło trafienie z jedenastu metrów Rodrigueza.

Przypomnijmy, że Turcja zagra podczas ME w grupie A, w której zmierzy się ze współgospodarzem turnieju, a mianowicie ze Szwajcarią, a także z Portugalią oraz Czechami.

Turcja - Urugwaj 2:3 (1:1)
1:0 - Turan 13'
1:1 - Suarez (k.) 31'
2:1 - Nihat 50'
2:2 - Suarez 78'
2:3 - Rodriguez (k.) 85'.