Euro 2008: Włosi na remis z Rumunami (wynik)

W meczu grupy C Włosi zremisowali w Zurychu z Rumunią 1:1. Dziewięć minut przed końcem Gianluigi Buffon obronił rzut karny wykonywany przez Adriana Mutu. Dla Włochów jest to pierwszy punkt, a dla Rumunów drugi. Bramki zdobyli: Adrian Mutu oraz Christian Panucci.

Bartosz Zimkowski

Włochy - Rumunia 1:1 (0:0)
0:1 - Mutu 55'
1:1 - Panucci 56'

W 81. minucie Adrian Mutu nie wykorzystał rzutu karnego - Gianluigi Buffon obronił "jedenastkę".

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Christian Panucci, Giorgio Chiellini, Fabio Grosso, Mauro Camoranesi (85' Massimo Ambrosini), Andrea Pirlo, Daniele De Rossi, Simone Perrotta (58' Antonio Cassano), Alessandro Del Piero (77' Fabio Quagliarella), Luca Toni.

Rumunia: Bogdan Labont - Cosmin Contra, Gabriel Tamas, Dorin Goian, Razvan Rat, Cristian Chivu, Mirel Radoi (25' Nicolae Dica), Florentin Petre 60' Marius Nicuale), Paul Codrea, Adrian Mutu (88' Razvan Vasile-Cocis), Daniel Nicuale.

Żółte kartki: Pirlo, De Rossi (Włochy) oraz Goian, Mutu, Chivu (Rumunia).

Sędzia: Ovrebo Tom Henning (Norwegia).

Widzów: 30585.