Kokpit Kibice

Simunić zadedykował zwycięstwo kontuzjowanemu koledze

Eduardo da Silva miał być kluczowym zawodnikiem reprezentacji Chorwacji na mistrzostwach Europy. Z udziału w tym turnieju wykluczyła go jednak poważna kontuzja i jego nieobecność jest dla drużyny sporym osłabieniem. Mimo tego podopieczni Slavena Bilicia spisują się świetnie, wygrali już dwa pierwsze spotkania i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.
Piotr Robaczyński
Piotr Robaczyński

- Pokonując Anglię pokazaliśmy, że mamy mocną drużynę. Kiedy jednak Eduardo doznał kontuzji, ludzie oceniali już nas inaczej. Przed mistrzostwami Europy wiele osób nie traktowało nas poważnie. Wygrywając z Niemcami pokazaliśmy, że mamy charakter, który jest ważnym punktem naszego zespołu - powiedział Josip Simunić.

Simunić zwycięstwo z Niemcami zadedykował kontuzjowanemu koledze, który nieustannie wspiera Chorwatów. - Eduardo pozostaje w kontakcie z drużyną. Dzwoni do zawodników i życzy nam powodzenia. Zawsze miło jest go usłyszeć, gramy dla niego i dla całej Chorwacji - dodał 30-letni obrońca.

Simunić wypowiedział się także na temat szans Chorwacji w mistrzostwach Europy. - Zakładaliśmy, że dojdziemy przynajmniej do ćwierćfinału. Za wcześnie jest na to, aby myśleć o wywalczeniu mistrzowskiego tytułu - przyznaje piłkarz.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
goal.com

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×