Euro 2016: Joachim Loew: Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem

Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem. Przerwa trwała bardzo długo. To było coś nietypowego - mówił Joachim Loew po przegranym 1:3 meczu z reprezentacją Słowacji. Rozgrywanie spotkania utrudniała woda zalegająca na murawie.

Mateusz Karoń
East News

- Ponieważ moi piłkarze musieli czekać, ruszali się w szatni. Potem potrzebowaliśmy kilku minut, by dostosować się do warunków. Chcieliśmy kilkakrotnie rozegrać akcje przez pomoc, ale nie dało się tego zrobić - twierdził Loew.

Po meczu, który odbywał się w nietypowych warunkach selekcjoner naszych grupowych rywali nie będzie mógł wyciągnąć zbyt wielu wniosków. - Jestem zadowolony z ofensywy. Przeprowadziliśmy kilka dobrych ataków. W defensywie mieliśmy problemy. Wynikało to ze stworzenia luki w środku pola, która powstała między innymi dlatego, że zagraliśmy dwoma "10" - mówił.

W składzie reprezentacji Niemiec zagrało aż czterech debiutantów. - Od zawodników, których dziś wystawiłem, nie można wymagać wszystkiego. Byli też pod wielką presją, przeżywali stres, jakiego dotąd nigdy wcześniej nie odczuli. Wszyscy mają jakość i czeka ich wspaniała przyszłość - zakończył Loew.

Czy reprezentacja Niemiec podniesie się na Euro 2016?