Euro 2016: Joachim Loew: Zagraliśmy dobry mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Joachim Loew (z lewej) i Radosław Gilewicz (z prawej)

Reprezentacja Niemiec po wpadce ze Słowacją (1:3) pokonała Węgry (2:0) w próbie generalnej przed Euro 2016. Joachim Loew cieszy się z zachowania czystego konta. - To zapewni nam dobre samopoczucie - uważa selekcjoner naszych grupowych rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemcy zagrali przyzwoity mecz, choć w ich grze nie było widać fajerwerków. Piłkarze Joachima Loewa w głowach mieli nadchodzące spotkania mistrzostw Europy.

- Zaczęliśmy bardzo dobrze, choć nasze podania były trochę zbyt mocne. W drugiej połowie mieliśmy za dużo strat, ale ogólnie zagraliśmy dobrze. Możemy być zadowoleni, że spisaliśmy się lepiej niż w poprzednim meczu - powiedział selekcjoner.

Sporo komentarzy wzbudza sytuacja kadrowa drużyny. Bastian Schweinsteiger powoli wchodzi do drużyny po kontuzji (w sobotę pojawił się na boisku w 68 minucie), kibice liczą również na powrót Matsa Hummelsa. Trochę niepokoju wzbudziło zdjęcie z boiska Samiego Khediry, piłkarz został solidnie sponiewierany przez rywali.

- Schweinsteigerowi oczywiście brakuje rytmu meczowego. Co do Hummelsa to musimy po prostu poczekać. Zdjęcie Khediry było związane ze środkami ostrożności - przyznał Loew.

Reprezentacja Niemiec zagra z Ukrainą 12 czerwca, cztery dni później z Polską, a na zakończenie fazy grupowej Euro 2016 zmierzy się z Irlandią Północną (21 czerwca).

{"id":"","title":""}