Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sztab Biało-Czerwonych, czyli oto wszyscy ludzie selekcjonera

Na pierwszym planie zawsze będą piłkarze i pierwszy trener, ale od pracy szeroko pojętego sztabu szkoleniowo-medycznego może również w dużym stopniu zależeć powodzenie operacji Euro 2016.

 Redakcja
Redakcja
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Selekcjoner: Adam Nawałka

W latach 70 i 80 ubiegłego wieku występował w Wiśle Kraków (mistrzostwo Polski), pod koniec piłkarskiej kariery wyjechał do USA. Występował również w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w mistrzostwach świata w 1978 roku. Jako trener pracował m.in. w Wiśle Kraków, Zagłębiu Lubin, Jagiellonii Białystok, GKS Katowice i Górniku Zabrze. Ostatni zespół wprowadził do ekstraklasy. W latach 2007-08 był asystentem selekcjonera Leo Beenhakkera. Do reprezentacji powrócił w 2013 roku już jako opiekun drużyny narodowej.

II trener: Bogdan Zając

W trakcie kariery piłkarskiej występował na pozycji obrońcy. Przez wiele lat związany z Wisłą Kraków, z którą sięgnął po dwa krajowe mistrzostwa, Puchar Polski i Puchar Ligi. Reprezentował również barwy Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź oraz klubów zagranicznych (cypryjska Nea Salamina, austriacki FC Kaernten, chiński Shenzhen Kingway). Po zakończeniu kariery zajął się pracą szkoleniową - był asystentem Nawałki zarówno w GKS Katowice (pół roku) jak i Górniku Zabrze. Wraz z obecnym selekcjonerem trafił też pod koniec 2013 roku do sztabu reprezentacji Polski.

Trener bramkarzy, asystent: Jarosław Tkocz

Był bramkarzem m.in. GKS Katowice oraz dwóch rosyjskich klubów (Szynnik Jarosław, Ural Swierdłowskaja Obłast). Karierę zakończył w wieku 33 lat. Po zawieszeniu butów na kołku rozpoczął pracę w charakterze trenera bramkarzy. Zaliczył pobyt w GKS Katowice i Górniku Zabrze. Z reprezentacją związany od momentu, gdy jej stery przejął Nawałka.

ZOBACZ WIDEO 60 sekund do Euro: "naj" reprezentacji Polski (źródło TVP)

Trener asystent: Robert Góralczyk

Ma doświadczenie w różnych odmianach dyscypliny. Jako trener zetknął się zarówno z piłką klubową (prowadził m.in. Polonię Bytom), futsalem (trenował jeden z klubów tej odmiany piłki nożnej - Jango Katowice) oraz futbolem kobiecym (był m.in. selekcjonerem reprezentacji Polski ). Odpowiada m.in. za obserwację kandydatów do gry w reprezentacji. W sztabie szkoleniowym reprezentacji od lutego 2015.

Dyrektor reprezentacji: Tomasz Iwan

Jako piłkarz występował na pozycji pomocnika m.in. w lidze holenderskiej i austriackiej. Reprezentował barwy takich klubów jak Roda JC Kerkrade, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven i Admira Wacker Moedling. Dwukrotnie z PSV sięgał po mistrzostwo Holandii. W reprezentacji zadebiutował w 1995 roku (w tym roku otrzymał też wyróżnienie od tygodnika „Piłka Nożna" - został wybrany Odkryciem Roku), a więc po wyjeździe z Polski. W kadrze grał do 2002, zaliczył w niej 40 występów, strzelił cztery gole. Po zakończeniu piłkarskiej kariery był m.in. trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej, przewodniczył też Komisji PZPN ds. tego rodzaju futbolu. Ze sztabem reprezentacji związany od początku selekcjonerskiej kadencji Nawałki.

Szef banku informacji, asystent: Hubert Małowiejski

Koordynator działań analityków. Był związany z reprezentacją w czasach, gdy drużyną narodową opiekowali się Franciszek Smuda i Waldemar Fornalik, pozostał, gdy funkcję selekcjonera objął Nawałka.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
"Piłka Nożna"
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×