Euro 2016: albańscy debiutanci gotowi "umrzeć za ojczyznę"

Albania po raz pierwszy w historii wystąpi w mistrzostwach Europy. Jeden z jej reprezentantów, Frederic Veseli, zapewnił, że jego zespół pokaże we Francji duży charakter.

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński

Albańczycy rozpoczną udział w Euro 2016 od meczu ze Szwajcarią (11 czerwca, godz. 15:00). Dla Veseliego będzie to szczególne wydarzenie. Wraz z kolegami stanie bowiem naprzeciw zespołu z kraju, w którym przed 23 lata temu przyszedł na świat.

Gracz FC Lugano wyraźnie dał jednak do zrozumienia, że w trakcie rywalizacji wszelkie sentymenty zejdą na drugi plan. - Będą mi towarzyszyć dodatkowe emocje, ponieważ spotkam się z zawodnikami, z którymi miałem okazję już występować. Będę jednak reprezentować barwy Albanii i jestem gotów za nie umrzeć - zadeklarował Veseli.

Jego reprezentacja powszechnie uznawana jest za jedną z najsłabszych drużyn w stawce finalistów mistrzostw Europy. Poza Szwajcarami, jej przeciwnikami w grupie A będą Francuzi (15 czerwca) i Rumuni (19 czerwca). Albański obrońca przestrzegł jednak przed lekceważeniem jego ekipy.

- Zdaję sobie sprawę, że nie występujemy w roli faworyta. Mamy natomiast zgraną drużynę, która w każdym spotkaniu da z siebie wszystko. W naszym składzie są gracze doświadczeni, ale i młode talenty, jak choćby Elseid Hysaj z SSC Napoli. Walka o miejsce w wyjściowym składzie jest zacięta. Mamy swoje atuty, a nasz trener Giovanni De Biasi wie, jak z nich korzystać - podsumował Veseli.

ZOBACZ WIDEO Historia reprezentacji: Albania
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×