Zabójcze końcówki na Euro 2016! Od 87. minuty strzelono więcej goli niż w pierwszych połowach

W pierwszych 19 meczach mistrzostw Europy strzelono ogółem 35 goli, co daje słabą średnią 1,84 bramki na spotkanie. Niemal jedna trzecia trafień miała miejsce po 86. minucie!

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Kibice już w meczu otwarcia byli świadkami późnego gola - Dimitri Payet kropnął sprzed pola karnego w 89. minucie i zapewnił Francji wygraną 2:1 nad Rumunią. Dzień później w końcówce meczu z Anglią (1:1) uratowali się Rosjanie za sprawą trafienia Wasilija Bieriezuckiego w doliczonym czasie gry.

Losy spotkań rozstrzygały następnie bramki Gerarda Pique (1:0 z Czechami), Antoine'a Griezmanna i Dimitriego Payeta (2:0 z Albanią), Daniela Sturridge'a (2:1 z Walią) oraz w piątek włoskiego napastnika Edera (1:0 ze Szwecją). Ponadto Bastian Schweinsteiger, Graziano Pelle, Zoltan Stieber oraz Niall McGinn rzutem na taśmę pieczętowali wygrane swoich zespołów.

Co ciekawe, od 87. minuty zdobyto do tej pory więcej bramek niż we wszystkich pierwszych odsłonach meczów. Do przerwy padło 10 goli, w tym dwa Garetha Bale'a, co oznacza, że w ponad połowie pojedynków po pierwszej połowie był bezbramkowy remis (między innymi w meczach Polski z Irlandią Północną oraz Niemcami).