Euro 2016. Jakub Błaszczykowski: Mój gol nie ma znaczenia. To sukces drużyny

Jakub Błaszczykowski był bohaterem meczu Ukraina - Polska (0:1) na Euro 2016. - Strzeliłem gola, ale to nie ma znaczenia. Cała drużyna zapracowała na ten sukces. To cechuje dobre zespoły - mówi doświadczony skrzydłowy "Polsatowi Sport".

Kamil Kołsut
PAP/EPA / EPA/ALI HAIDER

30-latek na boisku pojawił się w przerwie meczu, zastępując na boisku Piotra Zielińskiego. Wystarczyło kilka minut i trafił do siatki. Efektownie. Piłka po jego technicznym strzale z pola karnego wylądowała w lewym górnym rogu bramki Andrija Piatowa.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie rozegraliśmy wielkiego spotkania, ale wygraliśmy - mówi Błaszczykowski na antenie "Polsatu Sport". - Wcześniej mieliśmy wiele dobrych meczów, które nie kończyły się zwycięstwami.

W 1/8 finału Polacy zmierzą się ze Szwajcarią. - Mamy 4 dni na regenerację. Szwajcarzy o 2 więcej. Jesteśmy jednak dobrze przygotowani fizycznie. Będziemy walczyć - zapowiada Błaszczykowski. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Czy Jakub Błaszczykowski był najlepszym graczem meczu?