Euro 2016: polowanie na Polaków - Biało-Czerwoni najbardziej poniewierani

Gwiazdy reprezentacji Polski nie mają lekko na Euro 2016. Aż trzech Biało-Czerwonych jest w pierwszej "10" najczęściej faulowanych piłkarzy turnieju, a najbardziej poniewieranym przez rywali uczestnikiem mistrzostw jest Grzegorz Krychowiak.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
W trzech meczach fazy grupowej podopieczni Adama Nawałki zostali sfaulowani aż 46 razy. Drudzy pod tym względem są Turcy (45), a trzeci Włosi (43), Albańczycy (43) i Portugalczycy (43).

Z drugiej strony w meczach z Irlandią Północną (1:0), Niemcami (0:0) i Ukrainą (1:0) Polacy popełnili tylko 32 faule. Rzadziej grę faulem przerywali tylko Anglicy (31), a 16 innych zespołów ma na koncie więcej przewinień. Rekord turnieju należy do Rumunów (52).

Szwajcarzy, z którymi Biało-Czerwoni zmierzą się w 1/8 finału, popełnili do tej pory 37 fauli, a 42 razy sami byli faulowani.

Najczęściej faulowanym zawodnikiem Euro 2016 jest Grzegorz Krychowiak. Rywale nieprzepisowo zatrzymywali reprezentanta Polski aż 11 razy. W pierwszej "10" najbardziej poniewieranych piłkarzy turnieju jest też dwóch innych Polaków: Robert Lewandowski (10) i Arkadiusz Milik (9).

Co ciekawe, występujący na pozycji defensywnego pomocnika Krychowiak w ciągu 270 minut, które rozegrał we Francji, popełnił tylko jeden faul. W meczach z Irlandią Północną i Niemcami grał czysto i dopiero w 69. minucie spotkania z Ukrainą sfaulował przeciwnika.

Najczęściej faulującym zawodnikiem reprezentacji Polski na Euro 2016 jest z kolegi Bartosz Kapustka (5).