Euro 2016. Antoine Griezmann wyrównał wyczyn Zidane'a

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CJ GUNTHER /
PAP/EPA / CJ GUNTHER /

Antoine Griezmann był bohaterem meczu 1/8 finału Euro 2016 z Irlandią (2:1). Piłkarz Atletico Madryt zdobył dwa gole. To najlepszy strzelec reprezentacji Francji na mistrzostwach Europy od 2004 roku.

Gospodarze Euro 2016 mieli sporo problemów z pokonaniem Irlandczyków. Do przerwy to rywale prowadzili po golu z rzutu karnego w wykonaniu Robbie Brady'ego.

W drugiej połowie dał o sobie znać Antoine Griezmann. W 57. minucie doprowadził do remisu, a cztery minuty później zdobył gola na 2:1. Dla napastnika Atletico Madryt była to trzecia bramka na turnieju (wcześniej zdobył gola w wygranym 2:0 meczu z Albanią).

Po raz ostatni reprezentant Francji zdobył co najmniej trzy bramki na mistrzostwach Europy w 2004 roku, a tym zawodnikiem był Zinedine Zidane.

W ćwierćfinale Francja zmierzy się ze zwycięzcą poniedziałkowego pojedynku Anglia - Islandia.