Euro 2016: Wybrano piłkarza meczu Polska - Portugalia

Renato Sanches został wybrany piłkarzem meczu Polski z Portugalią w Marsylii. Reprezentacja prowadzona przez trenera Adama Nawałkę odpadła z mistrzostw po przegranej serii rzutów karnych z podopiecznymi Fernando Santosa.

Waldemar Ossowski
PAP/EPA / EPA/MOHAMED MESSARA

Sanches wpisał się na listę strzelców w 33. minucie meczu, kiedy wyrównał wynik spotkania na 1:1. Wcześniej, już w 2. minucie gry, prowadzenie Polakom dał Robert Lewandowski.

Piłkarz meczu wyróżniał się w akcjach ofensywnych Portugalii. Renato Sanches w kilku sytuacjach nie miał problemu z przejściem polskiej obrony, dopiero podwojenie krycia przez reprezentantów Polski było w stanie powstrzymać pomocnika Bayernu Monachium.

Sanches perfekcyjnie spisał się również w serii rzutów karnych, pokonując Łukasza Fabiańskiego w drugiej serii.

W ćwierćfinale mistrzostw Europy we Francji Polska przegrała przegrała z Portugalią po serii rzutów karnych (5:3). W regulaminowym czasie gry i dogrywce było 1:1 (1:1).

Czy wybór Renato Sanchesa jako piłkarza meczu jest słuszny?