Euro 2016. Claudio Ranieri: Angielski futbol nie jest w kryzysie

Claudio Ranieri uważa, że angielski futbol nie znajduje się w kryzysie. Menedżer Leicester City dodaje jednak, że jest zaskoczony niewytłumaczalnie słabą postawą Anglików w najważniejszych turniejach.

Karol Borawski
PAP/EPA / EPA/OLIVER WEIKEN

Piłkarze Roya Hodgsona w fazie grupowej zajęli drugie miejsce, zostali wyprzedzeni przez Walijczyków, których pokonali w bezpośrednim starciu. W 1/8 finału Euro 2016 piłkarze Trzech Lwów sensacyjnie przegrali z Islandią 1:2 i pożegnali się z turniejem.

Od mistrzostwa świata w 1966 roku Anglicy wygrali zaledwie sześć meczów w fazie pucharowej oraz zaledwie cztery mecze z ostatnich piętnastu w wielkich turniejach.

- Angielski futbol nie jest w kryzysie. Minęło już jednak 50 lat od czasu ich ostatniego trofeum, a teraz nie mogą walczyć o medale w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. To niewytłumaczalne - powiedział Claudio Ranieri.

Dużo lepsze zdanie włoski trener ma o swojej rodzimej kadrze, która po pokonaniu Hiszpanii awansowała do ćwierćfinału. - Dla reprezentacji Włoch to wspaniałe Euro. Mamy bardzo dobrego trenera, a zespół jest zjednoczony. Chciałbym im pogratulować - dodał menedżer Leicester City.

Włosi w walce o półfinał zmierzą się z Niemcami. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, początek spotkania o godz. 21.