Euro 2016: Manuel Neuer poprawił niemiecki rekord legendarnego Seppa Maiera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/ROLEX DELA /
PAP/EPA / EPA/ROLEX DELA /

Manuel Neuer od soboty może pochwalić się najdłuższą serią bez straconego gola na mistrzostwach świata oraz Europy spośród wszystkich niemieckich bramkarzy.

W tym artykule dowiesz się o:

Manuel Neuer ostatniego gola w narodowych barwach na imprezie mistrzowskiej puścił w półfinale MŚ 2014 z Brazylią (7:1). W 90. minucie pokonał go Oscar. Następnie golkiper Bayernu Monachium zachował czyste konto w finale przeciwko Argentynie (1:0 w ciągu 120 minut) oraz na Euro 2016 z Ukrainą (2:0), Polską (0:0), Irlandią Północną (1:0) i Słowacją (3:0).

Przed pierwszym gwizdkiem ćwierćfinału z reprezentacją Włoch miał serię 480 minut i wystarczyło mu zaledwie kilkaset sekund, by poprawić wynik Seppa Maiera z lat 70. Legendarny bramkarz niemieckiej kadry nie kapitulował przez 481 kolejnych minut podczas ME 1976 oraz MŚ 1978.

Neuer śrubował rekord aż do 78. minuty, kiedy strzałem z rzutu karnego pokonał go Leonardo Bonucci, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Passa niemieckiego bramkarza trwała zatem łącznie przez 557 minut.