Euro 2016: Polska ewenementem na mistrzostwach. Nikt nie ma takich statystyk!

Tylko reprezentacja Polski nawet przez minutę nie przegrywała żadnego ze swoich meczów na Euro 2016. To jedyna taka drużyna na mistrzostwach Europy.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/CJ GUNTHER

Polska na Euro 2016 straciła zaledwie dwie bramki. Całą fazę grupową zachowaliśmy czyste konto. Dopiero kapitalny strzał Szwajcara Xherdana Shaqiriego w 1/8 przerwał tę passę. Wówczas prowadziliśmy 1:0, więc o gonieniu wyniku nie było mowy.

Drugą bramkę straciliśmy w konfrontacji z Portugalią, ale i tym razem nie musieliśmy odrabiać strat, ponieważ Robert Lewandowski w drugiej minucie strzelił gola.

18 minut przegrywała reprezentacja Włoch, a na trzecim miejscu znalazła się Szwecja (32 minuty). Kolejne pozycje przypadły Chorwacji (41 minut) i Niemcom (45 minut).