Euro 2016: mama Cristiano Ronaldo aktywna na Twitterze. "Nie mogę patrzeć na cierpienie mojego syna"

Dolores Aveiro, matka Cristiano Ronaldo, uaktywniła się w mediach społecznościowych po tym, jak jej syn z powodu kontuzji kolana opuścił boisko już w 25. minucie finału Euro 2016.

Wiktor Gumiński
PAP/EPA

Ronaldo doznał urazu kolana po niefortunnym zderzeniu w walce o piłkę z Dimitrim Payetem. Mimo usilnych prób kontynuowania gry, za trzecim razem skapitulował i opuścił boisko w 25. minucie.

Refleksją na temat nieszczęścia swojego potomka podzieliła się na Twitterze jego mama. "Nie mogę patrzeć na cierpienie mojego syna. W futbolu chodzi o kopanie piłki, a nie o uszkodzenie przeciwnika" - skomentowała Dolores Aveiro.

W dogrywce gracz Realu Madryt przez pełne 30 minut zagrzewał już swoich kolegów do boju z ławki rezerwowych. Mimo kontuzji całkiem żwawo poruszał się bez przerwy przy linii bocznej. "Moja duma" - napisała jego mama, dołączając do wpisu obrazek, na którym Ronaldo zagrzewa do boju swojego zmiennika Ricardo Quaresmę.

Ostatecznie Portugalia pokonała, po dogrywce, w finale Euro 2016 Francję 1:0. Bramkę na wagę triumfu zdobył w 109. minucie Eder.