Francuskie media: Lafferty następcą Besta, Polska outsiderem grupy?

Tytuły prasowe we Francji przyglądają się rywalizacji w "polskiej" grupie C, która w niedzielę rozpocznie zmagania na mistrzostwach Europy. Oto przegląd trójkolorowej prasy.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
lemonde.fr

"Le Monde": Mistrzowie świata na autostradzie? Polska outsiderem

Według redakcji jednego z najpopularniejszych dzienników francuskich zdecydowanym faworytem całego Euro 2016 jest reprezentacja Niemiec, a Polacy stawiani są w roli tych, którzy mogą dość szybko pożegnać się z turniejem.

"Na pierwszy rzut oka murowanymi faworytami w grupie C są Niemcy. Ale są już dość wiekowi. Polacy mają Roberta Lewandowskiego, Ukraińcy kolektyw, a Irlandia Północna nie ma nic do stracenia

Biało-Czerwoni będą się starali zmazać plamę, którą był wynik na mistrzostwach Europy przed czterema laty w ich kraju. Pierwszy mecz z Irlandią Północną może im stworzyć idealne warunki do wyjścia z grupy, ale również postawić ich pod ścianą, bo potem czeka ich mecz z Niemcami. Trener Adam Nawałka powołał zawodników doświadczonych na czele z Krychowiakiem, Grosickim, Błaszczykowskim i Lewandowskim, który bez wątpienia znajduje się w życiowej formie. Warto też zwrócić uwagę na Milika" - napisano.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
francuskie media
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • Cenzor007 Zgłoś komentarz
  Dziennikarz żabojadzki lepiej niech się o swoją reprezentację martwi bo kiepsko to wyglądało z Rumunią. Wymęczone zwycięstwo po błędzie sędziego.
  • mr_wuwua Zgłoś komentarz
   Dziennikarz Le Monde po dzisiejszym meczu weźmie kilka dni wolnego i zaszyje się gdzieś w górach :)))
   • Gandalf.77 Zgłoś komentarz
    Serce mówi 3:1 dla naszych ale rozum 2:2 , bedziemy na 3 lub 4 miejscu w grupie