Niemcy zdeklasowali Łotyszy. Obiecujący ostatni sprawdzian przed Euro 2020

To była piłkarska rzeź. Reprezentacja Niemiec na kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2020 zaimponowali skutecznością. Zespół prowadzony przez Joachima Loewa 7:1 rozgromił Łotwę.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Niemiec PAP/EPA / THILO SCHMUELGEN / POOL / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
Efektownie zakończył się dla reprezentacji Niemiec ostatni test przed Euro 2020. Drużyna Joachima Loewa nie dała szans Łotwie, dla której był to mecz zamykający sezon.

Różnice w najbliższych planach obu ekip widać było na boisku. Niemcy od początku ruszyli na rywala, ale na pierwszego gola czekać musieli do 20. minuty. Wówczas Kai Havertz wjechał z piłką w pole karne i wycofał do Robina Gosensa, który uderzył nie do obrony z ok. siedmiu metrów. 37 sekund padł drugi gol. Jeden z obrońców niefortunnie odbił w polu karnym piłkę, ta trafiła pod nogi Ilkaya Gundogana, a ten przymierzył w samo okienko.

Po kolejnych sześciu minutach na 3:0 wynik podwyższył Thomas Mueller. Zawodnik Bayernu płaskim strzałem z pola karnego wykończył kolejny zespołowy atak. W 39. minucie padł czwarty gol. Uderzając z ostrego kąta bramkę zdobył Havertz. Chwilę przed przerwą gości pogrążył Serge Gnabry efektownie uderzają z woleja z pola karnego.

Po zmianie stron Niemcy już nie atakowali z taką zaciętością jak w premierowej odsłonie. W 50. minucie, wprowadzony w 2. połowie na boisko, Timo Werner strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Na kolejne gole czekać trzeba do końcowego kwadransa. Honor Łotyszy uratował w 75. minucie Aleksejs Saveljevs, który efektownym uderzeniem pokonał Manuela Neuera. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Wynik gry na 7:1 ustalił Leroy Sane.

Niemcy - Łotwa 7:1 (5:0)
1:0 - Robin Gosens 20'
2:0 - Ilkay Gundogan 21'
3:0 - Thomas Mueller 27'
4:0 - Kai Havertz 39'
5:0 - Serge Gnabry 45'
6:0 - Timo Werner 50'
6:1 - Aleksejs Saveljevs 75'
7:1 - Leroy Sane 76'

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter, Mats Hummels, Antonio Ruediger (61' Niklas Suele), Joshua Kimmich - Toni Kroos, Ilkay Gundogan (61'Emre Can), Robin Gosens (61' Christian Gunter) - Kai Havertz (46' Timo Werner), Thomas Mueller (76' Jamal Musiala), Serge Gnabry (46' Leroy Sane).

Łotwa: Roberts Ozols - Vladislavs Fjodorovs, Antonijs Cernomordijs, Marcis Oss (46' Igors Tarasovs), Raivis Jurkovskis - Kriss Karklins (61' Raimonds Krollis), Eduards Emsis - Davis Ikaunieks (46' Vitalijs Maksimenko), Arturs Zjuzins (68' Aleksejs Saveljevs), Andrejs Ciganiks (68' Alvis Jaunzems) - Roberts Uldrikis (80' Renars Varslavans).

Żółte kartki: Gundogan (Niemcy) oraz Zjuzins, Oss (Łotwa).