Gwiazda Słowacji nie owija w bawełnę. Ten moment meczu z Polską był kluczowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Kirill Kudryavtsev  / Na zdjęciu: Marek Hamsik
PAP/EPA / Kirill Kudryavtsev / Na zdjęciu: Marek Hamsik
zdjęcie autora artykułu

Marek Hamsik nie ukrywa wielkiej radości po wygraniu z Polską (2:1) na Euro 2020. Wie jednak, że Słowacy mieli trochę szczęścia i w kolejnych meczach poprzeczka będzie zawieszona znacznie niżej.

Reprezentacja Słowacji zaliczyła wymarzony start na Euro 2020. Niestety, kosztem Polaków, bo nasi piłkarze zostali ograni na stadionie w Sankt Petersburgu 1:2. Tym samym to rywal wykonał duży krok w kierunku awansu do fazy grupowej.

U naszego rywala zapanowała w pełni zasłużona euforia. Marek Hamsik po spotkaniu jednak przyznał, że duży wpływ na ostateczny wynik miała czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka. Nasz pomocnik wyleciał z boiska za dwa żółte kartoniki.

- To jest fantastyczne i nie da się tego opisać. Niewielu się spodziewało, że dzisiaj wygramy, ale udało nam się to. Wykluczenie Krychowiaka na pewno nam pomogło. Wspaniale jest w ten sposób rozpocząć Euro 2020 - mówi jeden z liderów Słowaków (za tasr.sk).

Hamsik jednak nie jest zadowolony ze swojego występu. W dodatku twardo stąpa po ziemi i wie, że kolejne mecze to będą już znacznie większe wyzwania.

- Mogłem zagrać lepiej, ale ostatni mecz rozegrałem miesiąc temu i to było odczuwalne. Na pewno zwycięstwo nas zmotywuje na kolejne mecze, ale nie możemy się tak otwierać, jak robiliśmy to dzisiaj - przyznaje.

Słowacja 19 czerwca zagra ze Szwecją. Fazę grupową zakończy pojedynkiem z Hiszpanią (23.06).

Stanowcza reakcja Sousy. "Absolutnie się z tym nie zgadzam" >> Kosztowna pomyłka Sousy. Katastrofy można było uniknąć >>

ZOBACZ WIDEO: Kibice mocno rozczarowani meczem Polska - Słowacja. Oberwało się Lewandowskiemu

Źródło artykułu:
Komentarze (7)
avatar
Anna Łukasz Sowa
15.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tym samym to rywal wykonał duży krok w kierunku awansu do fazy grupowej... Chyba pucharowej, no ale może ja się nie znam  
avatar
śmiechu82
15.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"- To jest fantastyczne i nie da się tego opisać. Niewielu się spodziewało, że dzisiaj wygramy, ale udało nam się to." Tak, na pewno się niewielu spodziewało... To że u nas gra Lewand Czytaj całość
avatar
Trzygrosz54
15.06.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Poprzeczka znacznie niżej? ......No chyba,że my byliśmy traktowani przez Słowaków za mocniejszych niż Hiszpanie,czy Szwedzi....Ciekawa teoria...Poza tym "...a poprzeczka będzie zawieszona Czytaj całość
avatar
szotyński
15.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
właśnie, na Polskę wystarczyło niewiele... kilku oldbojów wzmocnionych reprezentantami polskiej ekstraklasy  
avatar
Mariusz Wójcik
15.06.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Lawendowski miszczem Polski!!!!@