Euro 2020. Był krytykowany, a nie zawodzi. Ciro Immobile nawiązał do wyczynu sprzed blisko dwóch dekad

Dwa gole oraz asysta - to dorobek Ciro Immobile po dwóch występach w Euro 2020. Napastnik reprezentacji Włoch przyczynił się do pokonania po 3:0 Turcji oraz Szwajcarii i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej turnieju.

Ciro Immobile PAP/EPA / Andreas Solaro / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Ciro Immobile długo polował na gola w meczu przeciwko Szwajcarii. W pierwszej połowie nie wykorzystał wysiłku Leonardo Spinazzoli i po jego rajdzie oraz wrzutce oddał strzał ponad poprzeczką. Miał również szanse na poprawienie wyniku po przerwie zanim w 89. minucie pokonał Yanna Sommera uderzeniem zza pola karnego. Napastnik ustalił wynik spotkania na 3:0.

Snajper Włoch strzelił po golu w dwóch meczach otwierających duży turniej piłkarski. Takim wyczynem w mistrzostwach Europy albo świata nie wykazał się żaden Włoch od czasu Christiana Vieriego i mundialu w 2002 roku. Immobile czuje się dobrze w funkcjonującym na wysokich obrotach zespole Roberto Manciniego.

Postawa kapitana Lazio w Euro 2020 była niewiadomą. Przystępował do niego pod dużym ciśnieniem, był krytykowany. Obsada ataku wydawała się największym mankamentem w zespole Manciniego. Immobile odpowiada jednak konkretami. W ostatnich 11 meczach dla Włoch był zaangażowany w 13 goli. Osiem strzelił, przy pięciu asystował.

Włosi z sześcioma punktami są na prowadzeniu w grupie A. W trzecim meczu zmierzą się z Walią o pierwsze miejsce w tabeli. Nie wiadomo, czy Mancini postawi w tym spotkaniu na galową jedenastkę, ale pozycja Immobile przy wyborze składu na kluczowe pojedynki wydaje się obecnie niepodważalna.

Czy Ciro Immobile strzeli minimum pięć goli w Euro 2020?