Wybrano najlepszego piłkarza meczu Szwecja - Polska

Emil Forsberg dał radość szwedzkim kibicom w Sankt Petersburgu. 29-latek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W dużej mierze to dzięki niemu Szwecja zwyciężyła z Polską (3:2).

Rafał Szymański
Emil Forsberg PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Emil Forsberg
Przed pierwszym gwizdkiem Polacy mieli nadzieje na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Już w 2. minucie Emil Forsberg wykorzystał błąd defensywy rywali i Wojciech Szczęsny skapitulował po jego uderzeniu.

Skrzydłowy był w świetnej formie strzeleckiej. W drugiej połowie wykorzystał asystę Dejana Kulusevskiego i ustrzelił dublet. Robert Lewandowski dał nadzieję drużynie Paulo Sousy. Kapitan polskiej kadry również dwa razy trafił do siatki. Niestety, ostatnie słowo należało do Viktora Claessona, który w doliczonym czasie ustalił wynik na 3:2 dla Skandynawów.

Forsberg niewątpliwie zasłużył na tytuł najlepszego piłkarza środowego meczu. 29-latek wygrał w plebiscycie UEFA. Gracz RB Lipsk ma już na koncie trzy trafienia i jest jednym z liderów klasyfikacji strzelców Euro 2020  (turniej przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa).

Ofensywny pomocnik będzie mógł jeszcze poprawić swój dorobek. 29 czerwca Szwecja zagra w 1/8 finału. Forsberg rozegrał łącznie 61 spotkań w koszulce reprezentacji i strzelił dotychczas 12 goli.