Euro 2020. Trzy rzuty karne i kontrowersje w końcówce. Zobacz skrót meczu Portugalia - Francja

Aż trzy gole z rzutów karnych padły w spotkaniu, na który czekała większość kibiców. W starciu obecnych mistrzów Europy z mistrzami świata doszło ostatecznie do podziału punktów (2:2). Zobacz skrót meczu Portugalia - Francja.

Mateusz Kozanecki
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Od samego początku obie ekipy grały mądrze, ale też intensywnie. Pierwsza bramka padła jednak dopiero po 31. minutach. Hugo Lloris sfaulował Danilo, a bramkę z rzutu karnego strzelił Cristiano Ronaldo.

Łącznie w tym spotkaniu aż trzy gole padły po "jedenastkach". W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania z karnego doprowadził Karim Benzema. Tuż po zmianie stron Francuz podwyższył na 2:1.

Portugalczycy zdołali się jednak otrząsnąć i wyrównali... z rzutu karnego. Piątą bramkę na tegorocznych mistrzostwach Europy zdobył Cristiano Ronaldo, który tym samym zmierza po koronę króla strzelców.

W końcówce spotkania doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Na początku doliczonego czasu gry Bruno Fernandes podciął na granicy pola karnego Kingsleya Comana. Analiza VAR nie wykazała jednak faulu Portugalczyka, wobec czego sędzia Antonio Mateu Lahoz nie podyktował "jedenastki".

Spotkanie zakończyło się remisem, który zadowolił obie strony. Zarówno Portugalia, jak i Francja grają dalej. Podobnie jak Niemcy, którzy przez moment byli nawet poza turniejem, gdy na prowadzeniu znaleźli się Węgrzy.

Czy podobał ci się mecz Portugalia - Francja?